Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ha egy lépésben szeretnék...

Ha egy lépésben szeretnék kijuttatni réz szufltot kénnel azt össze tudom keverni? Arra gondoltam hogy külön külön kikeverem előbb a bordói levet (réz + mész), majd külön feloldom a ként és hozzáöntöm a kész bordói léhez. Működhet?

Figyelt kérdés

#kén házilag.
2015. márc. 8. 21:10
 1/3 Dolores55 válasza:
Próbáld ki, csak nehogy "felrobbanj" :)
2015. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 semmisemjó ***** válasza:

Otthon nem biztos, hogy sikerül oldatba vinned, jobb ha készen veszed meg. Milyen kénre gondoltál??



Rézkén 650 FW 1 l


Felhasználható: Almában, szőlőben, őszibarackban, uborkában, petrezselyemben gombabetegségek ellen. Hatóanyaga: 200 g/l fémréz (rézoxiklorid formában) + 450 g/l kén A Rézkén gyári kombinációban tartalmazza a növényvédelemben külön-külön már régóta alkalmazott és közkedvelt rézoxikloridot és a mikronizált elemi ként. 0,4-0,5 dl/10 l víz Előnye: A hatóanyagok kombinációja miatt a hatása kettős: lisztharmat gombák, baktériumos és egyéb gombás betegségek (ágelhalások, tűzelhalás, varasod...

2015. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így azért elég tág határok között mozog, hogy milyen vegyületekről van szó. A kén, réz elemi állapotban nem oldódik vízben, csak az ionjaik. A réz-szulfid szintén nem oldódik vízben. A réz szulfát az igen, de akkor meg minek külön a kén? A ként fel kell oxidálnod, pl elégetni és a füstjét átengedni vízen, így kénsavat kapsz, ami oldja a fém rezet, abból lesz a réz-szulfát. De gondolom nem elemi kénről van szó, csak konyhanyelven így nevezik, amit használni akarsz. A másik része magnézium-oxid és kalcium-oxid, amik vízben oldódásnál lúgosak, úgyhogy jók arra, hogy közömbösítsék a kénsavat. A réz-szulfát + mész-ből réz hidroxid lesz, ami kicsapódik, és kék. Legalábbis ezek rémlenek szervetlen kémiából. Szerintem ennek a bordói lé készítésnek a kulcsa, hogy mindenből megtaláld a megfelelő arányt. Ha nincs pontos recepted, akkor kiszámolható az egyensúlyi állandókkal, hogy hogyan nem csapódik ki, vagy akár ki is lehet kísérletezni, de én is inkább azt javaslom, hogy jobb, ha a boltit veszed.
2015. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!