Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Régi szú-ette szekrényből...

Régi szú-ette szekrényből átterjedhetnek a szúk más bútorra?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy jó régi fa szekrényt, ami tele van szú-vájatokkal (de szép, ezért nem válnék meg tőle, ha nem muszáj.)

Mennyire esélyes, hogy a többi fa bútorunkat megtámadják?

(Nem tudom, hogy mennyire régen rágták ki a fát, v egyáltalán vannak-e még benne...)


2015. ápr. 18. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Átmehetnek más bútorokra is .
2015. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha vannak még benne, akkor átterjedhetnek és valószínűleg át is fognak. Ha nincsenek, akkor értelemszerűen nem.

Jó hír viszont, hogy ha vannak is benne, kiirthatók. Kicsit macerás, mert amennyire tudom, az az irtás módja, hogy szó szerint elgázosítják a szekrényt, szóval oda kell szállítani. Ennek nézzetek utána. Restaurátorműhelyekben biztosan csinálnak ilyet, de hogy mi a módja és főleg mennyiért, azt nem tudom. Nagymamám régen múzeumban dolgozott, ő mesélte hogy a kiállítási tárgyakkal így járnak el. Azóta lehet, hogy még hatékonyabb módszerek is vannak.

2015. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Es vajon milyen hamar? Ha par napig itt all meg a szekreny, az eleg lehet ahhoz, h atterjedjenek, vagy tobb idore lenne szukseg?

Lakkozott parkettaba, fa Ikea butorba is atmegy, vagy csak kezeletlen fakra?


Koszonom...:)

2015. ápr. 18. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A szú egy bogár. Innentől rajta múlik, hogy mikor megy át, talán ma, talán hónapok múlva. Tapasztalatom szerint bármit megrág.
2015. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mennyire igaz...:-)
2015. ápr. 18. 20:44
 6/6 Tyety válasza:

A parkettára is átterjedhet. Azt meg, mivel nem lehet gázosítani hurcolni, cserélni kell. Szóval szerintem minél hamarabb intézkedj =)

Esetleg akitől kaptad azt megkérdezheted, hogy ők kezelték-e, ha igen, akkor csak csinálj egy fotót, aztán néha nézz rá és hasonlítsd össze a "kezdeti" fotóval, hogy lettek-e új gyanús barna foltok.

2015. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!