Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Apró fekete rovarok az asztalon?

Apró fekete rovarok az asztalon?

Figyelt kérdés

Kb. 1-2 hete szaporodtak el a számítógépasztalon (és ahogy láttuk a monitoron is vannak) apró, kb 1 mm nagyságú rovarok. Az emberre is rámásznak,leginkább a karjainkon vannak,nem csípnek,szárnyaik nincsenek, éjjel-nappal aktívak. Valamilyen atkára tippelnénk, de egyik sem hasonlít rájuk igazán a poratka pedig ugye elvileg nem láthatószabad szemmel.Valaki tudja mik ezek? Válaszokat előre is köszönöm!

(képek: [link]



2015. jún. 3. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs kép...
2015. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De van, csak a kérdező elfelejtett szóközt ütni a link után.

Bár nagyjából mindegy is, mert olyan kicsi az állat a képen, hogy nem nagyon azonosítható.

2015. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem kezdj el használni valami rovarölő szert. Vannak olyanok, amik sokféle kártevőt megölnek, így nagy rá az esély, hogy a te házadban elszaporodottakat is, és biológiailag lebomlik. Például az Insecticide 2000.
2015. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AuroraRaw válasza:

Na megvan mi történt

ezek a drágák bébi pókok, kb 1-2 hetesek

az utolsó kettő képről jöttem rá, mindenképpen pókok

sajnos fajtát nem tudok mondani, még túl picik hozzá

valószínűleg az anyukájuk is ott van, nézd meg, hogy nem látsz-e fehéres, kb 1-2 cm átmérőjű gömböket (lehet hogy talán kicsit nagyobbak)

selyemszerű fonálból vannak, általában sarkokban vagy falon

na az a "fészek", abban vannak a peték

ha olyat látsz, feltétlenül pusztítsd el, és szerintem az élők esetében is tedd ugyanezt

remélem tudtam segíteni! c:

2015. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó válaszoló, köszönjük szépen:D Ez tényleg logikus, levadásszuk az összes többit mert minden ügyködésünk ellenére ismét vannak.
2015. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!