Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csináltatok már olyat, hogy...

Csináltatok már olyat, hogy kihúztok egy répát a földből, még nem elég nagy, visszadugjátok ugyanoda, és visszanyomkodjátok a földet?

Figyelt kérdés
Most szedtem fel répát, de voltak benne elég picik. Visszadugtam, vajon megmarad?
2015. aug. 2. 13:52
 1/8 anonim válasza:
Szerintem igen, a fát is ha meg akarják menteni körbe ássák szerintem jó lesz
2015. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a " répámat" ha kihuzom , már nem tudom vissza dugni , mert elhajlik.
2015. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jó gagyi répád van! :D
2015. aug. 2. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi locsolásnál vizes talajnál esetleg zöldül egy darabig de nagy valószínűséggel nem lesz belőle már semmi sem, előbb utóbb elkezd rothadni a karógyökér.
2015. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a földed olyan, lehet, hogy megmarad.

És ha kíméletesen ásóval fordítottad ki, és nem kihúztad, hogy az összes hajszálgyökér beleszakadjon a földbe, amin a tápanyagot szívta.

De a növekedésben rendesen visszavetetted, az biztos. Soha nem hallottam még arról, hogy sárgarépát palántázott volna valaki. (Bár lehet, ez az én hiányosságom!)

2015. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nem is a palántázás volt a célom. :)

Még elég kicsik, mert későn vetettem.

Egy része közepes nagyságú, ezeket tettem a húslevesbe.

A nagyon piciket meg visszadugtam.

De olyan rossz, fás íze volt ezeknek a közepeseknek is, vajon mitől lehet? Nem is ettük meg.

Egy héttel korábban bablevesbe tettem szintén a közepeseket, abban meg nagyon finom volt, egyáltalán nem volt fás ízű.

2015. aug. 3. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha leszeded a leveleket azonnal, a középső kivételével, és szorgalmasan öntözöd, meg fog maradni a többség.


Sárgarépát ugyan még nem palántáztam, de zöldséget szoktam. Ha az átteleltetésre szánt sor hiányos, akkor a sűrű részből pótolom.

2015. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a visszadugás után, és azóta is miinden nap, elég nagy mennyiségű vízzel locsolok.

így a répa körüli esetlegesen lyukas föld sárrá változott, és kitöltötte az űrt.

a kis vékony oldalgyökerek vagy nem sérültek nagyon, vagy mégsincs akkora jelentőségük.

az a lényeg, hogy 1 db elszáradt, a többi ugyanolyan, mintha hozzá sem nyúltam volna. szóval megoldható a dolog, ha valaki hasonlóan járna.

2015. aug. 8. 09:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!