Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan írtsam ki a leander...

Hogyan írtsam ki a leander földjéből a hangyákat?

Figyelt kérdés

Panellakásunk erkélyén lévő leandert ellepték a hangyák. Zsonganak a földjében. Megnéztem a levelét, és vannak rajta levéltetűk. Kávézaccot szórtam rá, és fokhagymát dugtam bele.

Nos ezzel csak annyit értem el, hogy megbolygattam őket, és este elkezdtek bejönni a lakásba. Kivittük egyenlőre a szemétledobó helyiségbe. Holnap elviszem a szüleimhez, lecserélem a Földet, meg veszek valami szert rá.

A kérdésem az lenne, hogy ki lehet őket teljesen írtani onnan, hogy visszahozhassam? Ha igen, mire kell odafigyelnem, hogy ne legyen többet ilyen. Gyönyörű, nagyon sajnálnám, ha tönkremenne. De van egy egy éves kislányom, és őt is nagyon féltem a hangyáktól.


2015. aug. 14. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

A hangyákat úgy lehet a cserépböl kiüzni, ha beleállítod egy vödör vízbe, hoyg teljesen ellepje a földet.


De annak nézz inkább utána, hogy honnan kerültek oda, mert hiába csinálsz akármit is, ha ujra visszajönnek, mert pl a falban vannak.

2015. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hangyátlanítottál, utána krétával rajzold körül a cserepet a kövön, akármin. Nem mennek keresztül rajta.
2015. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A múltkori nagymelegnél már megjelentek, de mikor jött a lehűlés eltűntek. Lehet akkor lerakták a tojásaikat és most keltek ki? A múltkoriak hova tűntek? Meg most is szaladgálnak a korláton, meg a falon felfelé lefelé. Itt nagyon sokmindenkinek van virágja, bárhonnan idejöhetett. Akkor ezeket nem lehet kivédeni? Ha a vízbe állítós módszert csinálom, az még a tojásokat mem pusztítja ki, vagy igen? Vagy létezik olyan szer, amitől nem kelnek ki. Vissza tudom vajon ide hozni az erkélyre, vagy maradjon a szüleimnél a kertes házban?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. aug. 14. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne a hangyákkal foglalkozz, hanem a levéltetvekkel. A hangyák a levéltetvek által kiválasztott édes váladékra jönnek. Levelenként töröld le a tetveket, esetleg kenőszappanos vízbe mártott ronggyal vagy nikotinos (csikkből kiáztatott) bagólével (gumikesztyű !). Ha eltűnnek a levéltetvek, eltűnnek a hangyák is. A levéltetvek a leándernek sem tesznek jót.
2015. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hol tudok ilyen kenöszappant venni?

Ha áttöröltem öket, akkor be is fújhatom utána ezzel a szappanlével. Ezzel rendszeresen kezelni kell, hogy ne legyen ilyen?

Ha kikelnek a hangyatojások, és nincs levéltetű, akkor el is mennek? Bocs a sok kérdésért, de nagyon ijesztő volt ez a hangyainvázió.

2015. aug. 14. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán levéltetű a leanderen? Ha nincs, akkor felesleges a levelekkel foglalkozni. Akárcsak átültetni. (Az mindenképpen felesleges.)

Egy dolog, ha a levéltetvek mézharmatáért rámennek a növényre, meg egy egészen másik dolog, ha beköltöznek családostól, mint más kártékony fekete jószágok.

Ha nyakig vízben van a leander cserepe egy napig, azt a leander kibírja, de a hangyák jó eséllyel nem. (De biztosra menni nem lehet, mert kötöttebb talaj meg sok gyökér esetén esetleg megreked bent annyi levegő, ami miatt nem kényszerülnek lakhelyelhagyásra a hangyák.)

Akkor megvárod, hogy megszáradjon a föld, veszel egy tasak Mospilant, bekevered vízzel (8 l vízhez egy 4 grammos tasakkal, ill. arányosan amennyi vizet felvesz a cserép), és jól megöntözöd a leandert, ennyi.

2015. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, van levéltetű, de ezt írtam is a kérdésemben.

Akkor letörölöm a leveleket, meg beáztatom a földet, aztán ezzel a szerrel meglocsolom, ha kiszáradt. Biztos, ami biztos.

Köszönöm szépen a segítséget.

2015. aug. 14. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Ó, elnézést... :)

Ha netán Mospilant használsz, az a levéltetveket is lerendezi, minden más nélkül is.

2015. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!