Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hasznosan működik az elektromo...

Hasznosan működik az elektromos rovarcsapdátok?

Figyelt kérdés

Nekünk ilyen van: [link] (A kereskedő itt ugyan riasztónak nevezi, de a német felirat ettől „gyilkosabb” szót használ; a kereskedőknél általában keveredik a riasztó, illetve csapda megnevezés.)

12 m²-es, átlag magasságú szobában légy, vagy szúnyog a közelébe se repül, sötétben, vagy elsötétítéssel, úgy, hogy más fényforrás nincs a helyiségben. Nem türelmetlenségről van szó, akár 24 óra alatt se történik semmi sem..

Nem akartam drágábbal kísérletezni; lehet, hogy ez a baj.

Kereskedőnél volt egy gyenge próbálkozásom, de azt mondta, hogy jótállás csak műszaki hibára vonatkozik, ha pl. kiég a fényforrás.

Sok helyen olvastam véleményeket sokféle ilyen csapdáról; fura módon, általában, az első 1-2 hozzászóló dicsérte, aztán jött egy-két tömör vélemény: egyáltalán nem működik, semmire se jó. (Lehet, hogy a dicséretet a kereskedők írják?)

Lehet, hogy annak volt igaza, aki, szarkazmussal, azt írta, hogy "kisebb" házi módosítás után működik. A fényforrást hűtőgép izzóra kell cserélni és köré ragasztós légypapír csíkokat kell lógatni.


Ha van jó tapasztalat, kérem szépen a készülék típusát megírni, esetleg a beszerzési helyét is.



2015. aug. 19. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen van nekem is.

Az enyémben izzó van, állítólag amiben fénycső az jó.


Az enyém se fogja a legyet, szúnyogot is csak elvétve.


Viszont az élelmiszermolyokat, amik elleptek elképesztően írtja, és a muslicákat.

Nekem minden éjszaka megy.


Szúnyogra lapkás riasztót használok. 2db lefedi a 90m2.

2015. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fénycső ára bele: [link]

Gondolom ezért tesznek izzót bele, mert 25 Ft..


Amúgy 3 napig simán visszaviheted a boltba, indok nélkül.

2015. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy nagyjából így kinéző, már vagy 7 éve vettem, most nem tudom kapásból előkeresni, hogy pont ilyen-e.

Néha egy-egy jószág belemegy, ha elég sokáig van bekapcsolva teljesen sötét helyen. Az agyonütő része jól műxik, csak a csalogató része (fényforrás) nem való semmire.

Anno azt írták valahol, hogy a 10-15 E Ft alattiakban az égő semmit nem ér, valami drága szerkezetbe valót kell belerakni, ha sikerül kis méretűt szerezni, mert a drágák inkább nagyok.

Aztán meguntam, nem keresgéltem fényforrást, bizonytalanra nem akarok költeni.

2015. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es! amit linkeltél az UV cső a rovarcsapdákba speciális spektromú kék fényű cső való (amit bizonyos óra használat után cserélni kell, mert a szín-spektrum a használat folyamán változik). a szín ami miatt a rovarok vonzódnak hozzá. [link]

egy simma izzónak kevésbé van ilyen hatása. a fényen kívül még kiegészíthetők a nagy típusok olyan betéttel, ami a rovarok számára vonzó illatanyagot is tartalmaznak

2015. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem az a lényeg, hogy fénycső vagy izzó, hanem a fényspektrum.
2015. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az olcsó rovarcsapdák valóban nem sokat érnek, sokat teszteltem már. Most nekem egy 16.000 Ft-os van, erős fénye van, és ami még fontos hogy nagy csapófeszültsége, ha kiteszem,vagy a annyi rovart fog hogy még a padló is tele van rovartetemmel,szobában is állandóan hallom a kisülést. De Az ARDES 6S11 típus is nagyon jól teljesít mert állandóan tele van a rácsa,ez 10e alatt van.
2015. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!