Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ellepték a házat a hangyák,...

Ellepték a házat a hangyák, főleg a hálószobánkat, szőnyeget mivel fújhatnék be kisgyerek mellett, hogy végre kiirthassuk a sok hangyát?

Figyelt kérdés

Már tavasz óta kínlódunk a hangyákkal. A ház több részében is próbálkoznak de ott hangya csalétket leszórva meg is szűnik a probléma.

A hálószobánkban szörnyű a helyzet, minden nap többet is szétnyomunk, bemászik a takaróba, a gyerekekre, az ágyunkba, bármit lerakok a földre már mászik is bele a hangya, ha nagyritkán a szobában eszünk és lerakom a földre a tányért (hogy mindjárt kiviszem) 5 percen belül vagy 50db hangya lepi el. Már szórtunk a szőnyeg széleihez (szőnyeg alá, fal mellé) csalétket, 3 hete port amire ha rámegy meghal, látok is hullákat de ettől még mindig nagyon sok a hangya.

Mivel fújhatnám be az egész szőnyeget ami ránk nem mérgező? Van egyáltalán ilyen szer? A szőnyeg alatt berágták magukat a parkettába, oda is szórtunk már minden félét de alig van hatása.

Köszönöm a segítséget!


2016. nov. 16. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hívj egy szakembert, mert ezt házilag nem tudod megoldani. Emellett az a sok minden, amit "fújsz", legalább annyira árt nektek is.
2016. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szakember kell ide
2016. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezen már én is gondolkodtam, meg is fogadom a tanácsot.
2016. nov. 16. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen. Egy szakember ha megállapítja a fajt, akkor megfelelően ki is tudja írtani. lehet, hogy több körben, de az a biztos.
2016. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. nov. 16. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csalétket szórsz le? Milyen lehet a kiszórós csali? Azok általában kis dobozkákban vannak, nem kell kiszórni, a gyártók szerint rájuk mennek a hangyák és elhordják.
2016. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hagyhatom a dobozkában is amibe betudnak menni a hangyák de a dobozon rajta van, hogy ki is szórhatom több helyre. Én kiszórom mert tapasztalatom szerint nehezen mennek bele a dobozkába, így viszont tutti megtalálták a csalétket.
2016. nov. 17. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké, értem. (Amiket én vettem, azokon nem volt feltüntetve a kiszórás, de az tény, hogy nem mennek bele a hangyák a dobozkába.)


Így már tényleg meredekebb a helyzet, de szerintem még megpróbálkozhatsz más márkával is, hátha ez volt a probléma.

Én nem kiszórni szoktam, hanem teszek le nekik valami kaját egy darab alufóliára, mondjuk sülthús darabot, egy nap múlva már ellepik, és akkor öntöm rá erre a kajára a csalétket. Így jobban elhordják, beviszik a bolyba, és elpusztul a királynő is, ha kap belőle.

Pont ez az, ami miatt semmi fújós szer nem használ, mert a fújóstól csak az éppen arra járók pusztulnak el, a bolyból meg jön az utánpótlás.

2016. nov. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezt mindenképp kifogom próbálni!
2016. nov. 18. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!