Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csinálhatom ezeket a dolgokat...

Csinálhatom ezeket a dolgokat poloskairtást követően? Félek a vegyszertől *szomorú smiley, mert a gyk nem enged smileyt a kérdésben*

Figyelt kérdés

Sziasztok! Poloskairtás utáni teendőkkel kapcsolatban kompetens emberek, a következő dolgokat csinálhatom poloskairtás után?


Oké, szóval az a lényeg, hogy a szobatársam tegnap talált egy kifejlett poloskát a szobánkban, ma meg már jöttek is irtani, holott nem is biztos, hogy itt fejlődött ki, és lehet csak behordta valaki, mert minket nem csípkedett össze semmi.


Na mindegy, ma jöttek irtani a bácsik, viszont nem lett nekünk adva idő arra, hogy összepakoljunk előtte - legalábbis nekem biztos nem, mert a szobatársammal ellentétben én be is járok előadásokra -, mmint, legalábbis a hétvégét kivárhatták volna a kompetens szakember urak. Szóval úgy tudom elképzelni a dolgot, hogy jöttek, összepermetezték a szobát és mindenre jutott az irtószerből. A ruháim, amik az ágyamon voltak bevágták az ágyneművel együtt az ágyneműtartóba, mert miért is legyünk tekintettel az itt lakókra, nem??? A padlót meg ne mossuk fel, amire odaszáradt az irtószer a lábnyomaikkal együtt, inkább 2 héten keresztül lakjunk így a szobában…


A kérdésem arra irányul, hogy mennyire kell tartani az irtószertől? Elvileg melegvérűekre nem ártalmas, de azért nem használnám gusztussal a sminkjeimet ezután meg úgy bármi mást használati tárgyat sem, mert valószínűleg azokra is került a vegyszerből méltányos mennyiségben. Illetve az volt még az instrukció, hogy az ágyneműt - illetve tekintetlenségből a ruhákat is mellékelve - pácoljuk az irtószerben, majd KÉT HÉT MÚLVA mossuk ki őket 60°-on. Mmint a fekete ruháimat biztos nem fogom bedobni 60°-ra….


Kérdés

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Szóval, ezek után mindenféle iróniát és dühöt mellőzve,

-használhatom-e biztonságosan a sminkecseteimet az irtást követően,

-használhatok-e bármit a vegyszertől való undor nélkül az irtást követően, illetve

-kivehetem-e a ruháimat a hermetikusan lezárt ágyneműtartóból, ugyanis nem szeretném két hétig vegyszerben áztatni őket, ezt követően pedig kimoshatom-e őket, és elég-e ezeket kézzel is, mert van amit nem lehet géppel?



2016. nov. 25. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztos választ nem lehet mondani anélkül, hogy tudnánk, milyen hatóanyagot használtak.

Nagy valószínűséggel olyan szer volt, amiből egy pohárral bevághatnál reggelire, és még attól se lenne bajod, még egy kis hasmenés se. De ez csak tipp, ahogy írtam, a szer ismerete nélkül.


Undorodni lehet a szer miatt, de ha letakarítod a cuccaidat, garantáltan nem okozhatnak eü-problémát, olyan erős szer esetén nem engedtek volna be két hétig a szobába.

A mosással kapcsolatban azt nem tudom, hogy az esetleges petékre milyen hatással van a mosószer az alacsonyabb hőfok esetén.

2016. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!