Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Pajzstetű irtási tapasztalatok?

Ignis Subdialis kérdése:

Pajzstetű irtási tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sajnos egy ajándékba kapott korallvirággal behurcolt pajzstetű fertőzte meg a szobanövényeimet. Nincsenek úgy elszaporodva, ahogy a neten lévő pajzstetves fotókon, de így is hiábavalóak az erőfeszítéseim. Pl. a ragacsos foltok környékét hiába vizsgálom át alaposan, nincsenek ott. Akkor hogy tesznek oda ragacsot? Egyszer ecsettel bekentem egy 2 méteres fát alkohollal, a leveleket, szárakat, mindent. Utána pár héttel jóval több tetvet szedtem le róla, mint addig bármikor. Mintha pont alkoholista tetveket fogtam volna ki.

Pedig 2 mm-től már kitüremkednek az ágon, levélen, könnyebben észrevehetők, könnyen szét is lehet lapítani őket, mégis, úgy látszik, hogy vadászattal nem visszaszoríthatók. Ha látom, hogy sárgul egy levél, akkor mindig találok hozzá 1-2 bűnöst, de hol van a többi, honnan termelődnek újra? Lakhatnak a földben is? Hogyan szaporodhatnak, ha egy csomó felnőtt példány ki lett már lapítva?



2018. jan. 25. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Karate
2018. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint Karate rovarölővel fújd le őket . Ha sok van inkább felszívódó szert használj mondjuk Mospilan-t.
2018. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Actara-t vegyél az kiírja őket.Felszívódó szer,Fújd le őket és a öntözővízbe is tegyél ,mert a gyökereken is lehetnek.

Kaktuszaimat támadták meg,ez a szer végzett velük.

2018. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol látod a ragacsot, ott van pajzstetű.

Vagy mellette, vagy 1-2 emelettel feljebb. (Anyag nem lesz a semmiből. :)


Én Mospilant szoktam alkalmazni, ha valahonnan előbukkannak. Ablakspriccelőből, egy kis tapadásfokozóval. Egyszeri alapos szórás mindig elég.

Actara is jó, csak a Mospilant könnyebb adagolni és a maradékot tárolni, mert por és nem folyadék, ezért szeretem jobban.

A Karate kontakt, egy sűrű növény belsejében mindig túlél néhány.

2018. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A felszívódó szerek károsíthatják a növényt?
2018. jan. 30. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha az előírt töménység hússzorosát szórod rá.

Rendes használatnál nem.

2018. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!