Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Elképzelhető, hogy kevesebb...

Elképzelhető, hogy kevesebb lesz az idén a poloska a hideg miatt?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 14:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút semmi esély rá. ezek az utálatos dögök a jég hátán is megélnek, minúsz huszat is simán túlélik, mert behúzódnak melegebb helyekre.
2018. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jaj! az baj.
2018. márc. 25. 14:31
 3/25 anonim ***** válasza:
Sajnos a tél minket esz meg és a rezsi szála nő meg tőle . Ezek meg a többi tetveknék nincs állat ellenségük a térségben , más területről jöttek ez nekik a kánaán . Mikor okt nov hideg lesz épületekbe gyapot szigetelésbe meghúzódnak , kirajzáskor gyorsan szaporodnak . Tavaly irtottam őket mert hemzsegtek , akkor megfigyeltem hogy legalább 4 generáció volt belőlük , amik pár hét alatt kiforrtak és rögtön párzottak.
2018. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Van olyan poloska is, ami sokkal hidegebb területről jött ide, tehát az itteni -10 fok semmi nekik.
2018. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hidegtől? Ezen a télen igazán hideg csak pár nap volt, ez kevés.
2018. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
Ne reménykedj, ezeknek az atom sem árt, tudtommal -50 fokig is kibírják. Télire behúzódnak az épületekbe és hibernálják magukat, így az állománycsökkenésre abszolút nincs esély. Egyre rosszabb lesz minden évben.
2018. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az előző télről azt is olvastam, hogy az elmúlt 100 év 3. leghidegebb tele volt, tavaly mégis sok volt a poloska.

A mostani tél meg különlegesen enyhe volt, csak most tavasszal volt egy kis hideg. Szóval én minden rovartól nagy inváziót várok.

2018. márc. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nagyon szomorú ez.
2018. márc. 27. 16:37
 9/25 anonim ***** válasza:
Tavaly -20 alatt volt hetekig, (én -30-nak hívom ma is a tavaly telet) mégis ugyanannyi volt. Ráadásul erdő mellett lakom. :( Ezeket a nyüves dögöket semmi sem irtja ki, és az utóbbi években egyre több van, és másfélék. Az emberiség biztos hamarabb ki fog halni, mint ezek.
2018. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Székesfehérvár és környékén tavaly is kevesebb volt, mint tavalyelőtt, akinek van esetleg csirkélye, azoknak ajánlom, én tavalyelőtt gyűjtöttem rengeteg ilyen rovart, ismerősöket rokonokat is megkértem rá, annyi volt, hogy még fagyasztani is tudtam belőlük, mivel a tyúkjaim nem ették meg, kipróbáltam, hogy a kiscsirkéknek előbb darabokban, majd ha nagyobbak lettek egészben bele tettem a kajájukba, így hogy azon nevelkedtek, megeszik minden gond nélkül. Elég kiengednem őket a kertbe kis odafigyeléssel, hogy ne a zöldségeket egyék, 15-30perc alatt szépen letisztítják tőle a paradicsomot, paprikát... persze nem minden zöldséghez lehet odaengedni őket.

De a házam falának réseiből is kicsípkedik őket... idén meg a télire kitett madáreleségbe is tettem belőlük, hátha a vadonélőket is rá lehet szoktatni.

2018. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!