Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Paradicsomok lukadnak, repedez...

Paradicsomok lukadnak, repedeznek?

Figyelt kérdés
Mi az oka ennek? Néhány még meg nem érett paradicsom bogyó el kezdett kilukadni, ilyen fekete porszerű cucc látható a lukakban, nem az összes szerencsére, de így is elég sok, amit már le kellett szednem emiatt, néhány szép piros is egyébként, de félek hogy kárba vész. Mi lehet a gond? Egy-egy poloskát már megöltem, de én arra gondolok, hogy nem kapott elég vizet sajnos, 3 naponta locsoltam. Szóval nem tudom mit tegyek. Egyébként nagyra növő fajta, pici paradicsomok.

2018. aug. 23. 17:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy június végén ültettem ki. Csak annyi az érdekes, hogy piacról vettem ezeket a palántákban, viszont vettem a L.dl-ben paprika magokat, azt neveltem szépen, kiültettem, az viszont egészséges, szép.
2018. aug. 23. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Poloska , érdemes permetezni már akkor mikor zöld bogyók és többször is éretten is .
2018. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fotót esetleg?
2018. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Holnap csinálok róla.
2018. aug. 23. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Gomba betegség okozza .A piacon vett nagy növények fólia sátorban nevelkednek .Ezek a szabadba ültetés után nagyon vissza esnek .Tulajdon képpen alig van előny ebből .

Nekem az előző évben lehullott paradicsomok magjából nagyon sok kelt ki.Ezekből hagytam,olyan bőséges termést hoztak,hogy befőzni is kellett,pedig nem is szándékoztam Ez a koktél paradicsom nagyon strapa biró.Bőtermő,fürtös,édes.

2018. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most nézem valami zöld hernyószerű állatok is vannak rajta. Teljesen kétségbe estem.
2018. aug. 24. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj be egy gazdaboltba, mondd el mit tapasztalsz és ajánlanak rá valamilyen permetszert.

A mi paradicsomunkon poloska okozta ugyanezt, mondjuk az abszolút látható volt, egyszerre 4-5 darab is csüngött a termésen.

Lepermeteztem, azóta nincs gond.

2018. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!