Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Létezik házikedvencre ártalmat...

Létezik házikedvencre ártalmatlan boltban kapható csótányirtó? Az ulrahangos csótányriasztókról mi a véleményetek, vajon használ?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva jön a csótányirtó, addig meg nem akarok várni. Nagyobb dögök mászkálnak vígan a profi csótányirtó gélje mellett, mint a hüvelykujjam, a mosdókagylóban is láttam már, szerintem ezek a vízvezetékekben élnek, vagy a pokol mélyéről másznak elő valahogy mágikusan minden éjjel. Valahogy szeretném őket eltüntetni a lakásból.


Olvastam az ilyen ultrahangos csótányriasztókról, az szerintetek esetleg beválna? Ti használtok ilyet, van vele kapcsolatban tapasztalatotok?


Macska van a házban, a kajájára nyilván jönnek a szemetek, de miatta nem mertem még boltban kapható vegyszert használni, félek, hogy kárt tesz benne. Létezik olyan por vagy gél vagy bármi, ami ártalmatlan házikedvencekre? Már gondolkodom rajta, hogy el kéne vinni a cicát anyósomhoz egy hétre (egy hét elég?), hogy valami nagyon kemény vegyszert öntsek a fürdőszobába meg a konyhába, hátha kipusztulnak a dögök, engem az se zavarna, ha én megbetegszem tőle, de ez már nevetséges, éjjel nem merek kimenni vécére, valamelyik este láttam egy minimum hat centis ronda dögöt. Feje volt meg minden. Szinte láttam a szemében a gyűlöletet. Ijesztően okosak egyébként, egy bogárnak nem kellene tudnia, hogyan ugorjon ki a mosdókagylóból. Nagyjából egy másfél hónapja jelentek meg, azóta volt a társasház által elrendelt irtás, de inkább mintha csak többen lennének azóta, és nagyobbak is, mint előtte. A csótánycsapda vajon mennyire hatásos, hosszú távon elriasztja? Az a baj, hogy ha társasház és tényleg a vízvezetékekből jönnek, akkor párat megölök, de ez max elrettentésnek lenne jó (bár nekem az is elég, kiaggatom a hullákat az útvonaluk mentén szívesen, ha ez kell).


Vannak tippjeitek esetleg?


Köszönöm a segítséget előre is!



#csótány #házikedvenc #cica #csótányirtás #csótánycsapda #csótányriasztó #pokolbéli szörnyek #sátánfajzatok
2018. nov. 4. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szintetikus piretrpid hatóanyagú(deltametrin, cipermetrin, stb...) melegvérüekre ártalmatlan. Ezwket használhatid macska mellett is.

Réseket, csőátvezetéseket tőmítsd szilikonnal.

Ultrahangos riasztó. Macskádat nem fogja zavarni?

2018. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
_Állítólag_ az ultrahangos riasztó kutyára, macskára nem veszélyes, legalábbis amit néztem, annál ezt írta. Zavarásról nem volt szó, de most, hogy így mondod, igazad van, nem hiszem, hogy örülne neki.
2018. nov. 4. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig sok helyről hallottam már, hogy ahol macska van, ott csótány nincs. Megdőlt a mende-monda. :)

Mostmár elmehetnék lassan Biokill reklámarcnak, de szerintem ez egy kiváltó rovarirtó. Fáraó hangyára alkalmaztam anno, egytől egyig eltűntek. Aztán kipróbáltam poloskára, szintén csak a tetemeket kell összesöprögetnem az erkélyről. Csótánnyal hála istennek nincs tapasztalatom, de én rájuk is kipróbálnám. Nem olcsó, de ha kifigyeled hol járnak többet, akkor érdemes az útvonalukat lefújni. Macskára nem ártalmas (állatorvost is kérdeztem róla), annyi hogy ne engedd beletapogni a macskát amíg meg nem szárad, a táljait és az almot pedig nyilván ne fújd le.

Elnyújtott hatása van. Azt mondják 4 hétig hat, én azért 2 hetente már érzékelem a hatás csökkenést a poloskákkal szemben. A lényeg, hogy nem azonnal öl. Egy időben vidáman nézegettem, ahogy a poloska rásétál a lefújt zónára és én már tudtam, amit ő még nem. :D Egy idő után rángatózni kezdenek és elpusztulnak.

Ez a késleltetett hatás azért is fontos, mert pl. a hangyák be tudják vinni a bolyba a szert.

Egy próbát megér. Egyébként pedig tuti lehúznék a budin és töltenék a lefolyókba is némi háztartási sósavat az éjszaka közepén, amikor azt hiszik a kis köcsögök, hogy vígan mászkálhatnak.

2018. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan a szintetikus piretroidokkal a macska jelenlétében. A kutya bírja ezeket, de a macska könnyen megmérgeződik.


"A macskák rendkívül érzékenyek a piretroid származékokra, így a deltametrinre is. A jelentett mérgezési esetek túlnyomó részét világszerte macskákon írták le.


Ennek oka a deltametrin metabolizmusában keresendő: emlős fajokban a deltametrin metabolitok túlnyomó részben glükuronsav konjugátum formájában ürülnek. A macska hepatikus glükuronidáz aktivitása azonban sokkal alacsonyabb mint az egyéb állatfajoké, az enzim kapacitása gyorsan telítődik és kialakuló magas deltametrin szint miatt jelentkeznek a toxikus tünetek."


[link]


A csapda nem riasztja a csótányt, hanem csalogatja.

Ha az egyik típus nem használ, akkor próbálj másikat.

Szerintem a szabadfortalmú dolgok közül ez a leghatásosabb. Persze csak akkor, ha jó benne a csali.

2018. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!