Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit javasoltok, mit tudok...

Mit javasoltok, mit tudok tenni az Orchideáim levél tetű kiirtására? Már mosószeres szivaccsal számtalanszor át töröltem, vettem vegyszert is azzal is többször befújtam, de mindhiába.

Figyelt kérdés
Egyik-másiknál csak-csak jelentkezik a betegség. A kaspót is mindig fertőtlenítem domestosszal.

#vándor #pajzstetű!
2019. máj. 23. 08:05
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
Gazdaboltban vegyél rovarölőt. Pl Karate jó.
2019. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Puff nevű rovarirtó spray kiváló erre.
2019. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felszívódó, hosszú hatású szert vegyél. Pl.: Mospilan.
2019. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Arra azért felhívnám a figyelmet, hogy ha veszel vegyszert pl mospilant, akkor olvasd el alaposan ami rá van írva. Meg van adva, hogy egy évben hányszor permetezhetsz, milyen adaggal és két permetezés között mennyi időt kell hagyni. Ha rosszul méred ki és kevesebb szert használsz, akkor nem ér semmit és csak növeled vele a kártevők ellenállását a permetszer ellen és egy idő után semmit se fog érni a rendes adag se. Ha túl sokszor permetezel vele úgyszintén.


Nálam csak a pajzstetű szokott makacskodni, az szokott beválni leginkább a kisebb növényeknél, hogy mechanikusan áttörlöm őket, de úgy hogy le is jöjjön a levélről a kártevő. Miután végeztem és nagyjából meg is száradtak a levelek utána permetezem le.


Mospilan mellett van egy másik felszívódó szer a Teppeki, ezekkel elég egy oldalról permetezni (bár a vastag orchidea leveleket biztonság kedvéért lehet nem árt alulról is kicsit), mert a levelekben felszívódnak és a kártevők a "mérgezett levelet" eszik meg. Ezek általában 10-14 hétig hatásosak és nem is szabad újra permetezni velük 2héten belül. Vannak kontakt szerek is, pl Karate, Full5 vagy Decis, ezek max 2-3 napig hatnak és csak ott használnak ahova fújtad őket.


Én szoktam a földjére is fújni egy keveset. Illetve a másik fontos dolog, ami talán természetes, de azért leírom, hogy át kell nézni a többi növényt mellette, nem azokról megy-e át.

2019. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor most betegség is van? Vagy a rovart nevezed betegségnek? Az ellen nem kell Domestos, se szenteltvíz, hanem rovarölő szer.

Hát ha többször befújtad rendes szerekkel, és nem mentek le a levéltetvek, akkor el..szarintottad a keverést, túl kevés szert tettél a vízbe.

Az is lehet, hogy tapadásfokozót kellett volna használni, mert vannak növények, amikről lepereg a víz, és hiába permetezel, nem jut rájuk elég hatóanyag. (Orchideát konkrétan nem tudom, azt még nem permeteztem.) A legtöbb növényvédő szerhez sima mosogatót is lehet keverni erre a célra, kis mennyiségnél kipróbálod, hogy kicsapódik-e.

Ööö, az teljesen biztos, hogy levéltetű? Nem lehet, hogy pajzstetű? Mert az inkább előfordul orchideán, és arra a felszívódó szer a biztos, az említett Mospilan vagy hasonló.

2019. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Apró fehér, ragacsos lesz tőle a növény! Fehér maszatot hagy maga után. Azt olvastam és képet is láttam róla, hogy ez levéltetű.
2019. máj. 29. 07:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma újra átpermeteztem mosószeres vízzel az összeset. Állandóan figyelem, vizsgálgatom és reggel találtam egy cseréppel, amin a bimbót elhaltak, nagyítóval átvizsgálva láttam a virágok tövében is élettelen tetvet.Az egész szárat levágtam.
2019. máj. 29. 07:28
 8/11 anonim ***** válasza:

A levéltetű nem apró fehér, és nem hagy fehér maszatot maga után.

Ha repül, és apró fehér, akkor molytetű. Ha nem repül, akkor viaszos pajzstetű, és ez tényleg csinál fehér kókuszreszeléket. Két egészen más állat, de levéltetű kizárt.

Mutass fotókat.

2019. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A problémám még mindig megvan! Vándor pajzstetűt nem tudom az orchideákról kiirtani.A Yutubon nézegettem az erre vonatkozó műsort és annak értemében jártam el! Átültem az összeset, denaturált szesszel végig töröltettem mindet, a környezetet ahol tartom fertőtlenítettem,( függöny mosás, ablak tisztítás), a kaspókat jól kimostam, ezt tegnap csináltam és ma az egyiken egy jól kifejlett tetűt találtam. Tanácstalan vagyok, dobjam ki mindet 13 cserépről van szó. Nincs sikerélményem, nagyon bánt a dolog, mert sajnálnám kidobni a virágaimat, amit oly nagyon szeretek!!
2019. szept. 20. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Mospilan. Még mindig.

Áztasd be az orchideákat mospilanos vízbe 4-5 órára. A nevelő közeget (orchidea "földet") is.

Ha 3-4 napmúlva is van rajta kártevő, akkor permetezd le mospilannal. Kéthetente legalább 3 alkalommal.

Nyugottan használható kéthetente is. Itt nincs "élelmezési várakozási idő". Nem eszünk orhideát. Igaz 4-eske?

...és a neonikotinoid szerekre (pl.:mospilan) nem alakul ki tolerancia. Tehát nem kell váltogatni sem.

2019. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!