Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gáz, ha használt bútorokkal...

Gáz, ha használt bútorokkal rendezem be a lakást?

Figyelt kérdés
Nem vet fel a pénz, így használt de jó állapotú bútorokból próbálom berendezni a lakásomat. Most kaptam egy jó állapotú ágyat is ingyen :)

2019. szept. 3. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, miért volna az? Mondjuk a matrac az necces.
2019. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Ágyból én pont nem vennék használtat, ritka undorító dolog és tele lehet agyi poloskával.

De a többi dolog teljesen oké. Én még lomtalanításról is lőttem pár bútort (bár külföldön, de az lényegtelen most).

Felesleges mindent újonnan megvenni, amikor használtan is sokszor újnak néznek ki.

Egy szekrénysort pl nem lehet normális használat mellett elhasználni. Megtakarítva tökéletes

2019. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne gáz? Sőt, környezetbarát dolog, kifejezetten divatos most (és ez jól van így). Öntapadós tapétával szépen fel is újíthatod őket. Ha nem kölcsönbe kapod, akkor leszerelheted az összes fület, megfelelő pasztával betömöd a lyukakat, és mindenhova egyformát szerelsz (csak jó minőségűt vegyél, mert ha elkezdenek törni, akkor macerás a csere). Ezzel a sablonnal könnyen fel tudod jelölni az új lyukak helyét:

[link]

2019. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem gáz. Én költözéskor csak a franciaágyat vettem újonnan. A szekrényeket, polcokat, kanapét, fotelt, dekorációkat a Vaterán vadásztam, ott vettem pl. egy teljesen újszerű, nagy tükrös gardrob szekrényt 15 ezerért.
2019. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ágyat,matracot,vegyél újjat.Nem tudhatod hogy milyen ember használta.Van ahol macska,kutya fekszik benne,aztán meg vakarózhatsz.A többi ok.
2019. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

A szekrényekkel eddig is törekedtem a régi, 25-30 éves bútorok vételére, mert elérhető áron jutatok minőségi anyagból készült bútorhoz.9000-ért vettem pl. egy fenyőajtós pakolós polcos szekrényt. Hasonlót 160 000 körül kapni újonnan.

Muszáj volt megvennem egy lapra szerelt új szekrényt, mert az emeletre most nem tudtam volna felvinni egy használt szekrénysort, helyszűke miatt. 130 volt a gardrób, ennyiért tuti használt koloniált vehettem volna, ha nem lett volna gond az emelés...

2019. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Amikor megházasodtam, akkor a feleségem az ő leányszobájának az 1960-as évek beli "modern" (magyarán szörnyűséges) bútorait hozta. Aztán ahogy telt-múlt az idő, én először vettem egy 1830 körüli írószekrényt, amibe minden irat meg egyéb elfér. Aztán nem bírtam ellenállni egy 1820 körüli fekete hálószobai (romos) éjjeliszekrénynek (500- Ft volt, 30 év tárolás után raktam össze és újítottam fel). Aztán vettem szintén 1820 körüli sifonért (7 fiókos magas szekrény), amit aztán később eladtam. A biedermeier ülőgarnitúrát (1830 körüli datálás) 2 részletben vettem meg (előbb az ütőbútorokat, utána az asztalt) és így tovább. Ami bútor kiszolgál 1-2 generációt, az 4-5 generációt is kiszolgál, ha vigyáznak rá, mert ezek még valódi fából vannak, igényes mestermunka mind.

Szóval téged se tartson vissza az, hogy használt, de lehetőleg törekedj a mestermunkára, ami még a XX.sz. első felében is megvolt, az art deko és bauhaus stílusáramlat darabjai ma is divatosak, esetenként értékesek.

2019. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömtől kaptam az ágyat, nem egy jött menttől
2019. szept. 4. 08:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem gáz. Amikor bútorozatlan albérletbe költöztem, akkor én is használt, de modern és jó állapotú bútorokat vettem, amiket szinte kivétel nélkül ugyanannyiért tovább is adtam a következő albérlőnek.

Egyedül az ágyat vettem meg újon, meg talán egy komódot, de ezek filléres tételek voltak (olcsóbb lapraszereltek) és jól jöttek az új lakásba is, úgyhogy vittem magammal. Később ezeket is jó áron eladtam.

2019. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem gáz. Nekem sokáig használt ágyam volt amit még a nagyszüleim használtak, egy régi rugós heverő. Egy új ágy nagyon drága, az olcsóbb fajta pedig kemény kényelmetlen.


Mikor albérletbe mentünk a feleségemmel akkor kaptunk használt kanapét, használt foteleket, az ő régi ágyát hoztuk el a szüleitől.

Amit újonnan vettünk az az étkezőasztal, székek, kisasztal a nappaliba és egyéb kisebb bútorok.

2019. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!