Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhabútort szeretnék cseréln...

Konyhabútort szeretnék cserélni, sok a buktatója?

Figyelt kérdés
Létezik olyan üzlet, ahol kész konyha bútorokat árulnak, és vállalják a régi bútor levételét, majd az új bútor beszerelését, szállítással, rakodással? Egyáltalán mire kell figyelni ilyenkor - a méreteken túl? Előre is köszönöm segítségeteket. :)

2019. okt. 7. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A méreteket már említetted. Azon kívül a bejövő és elmenő (szenny-) víz, a villany, gáz, páraelszívó csatlakozási helyei. Az IKEA-ban nagyon ötletes konyhabútorok vannak. A többit beszéld meg velük.
2019. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bármelyik bútor készítő megcsinálja ha van kapacitása. Persze a ki és beszerelés az plusz pénz.

Ha beírod a google-ba hogy bútor készítés, sok találat közül válogathatsz.

2019. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A leszerelést még csak-csak meg tudod beszélni, de a régi elszállítását már necces, a lomok szállítása külön iparág.

Tárold el a következő lomtalanításig, akkor ingyen elviszik, vagy keményen fizetned kell érte valakinek.

2019. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönök minden kommentet!


Sokat segítettetek, van amivel nem is számoltam, és van ami szerencsére nincs is pl. páraelszívó.


Ez egy nagyon régi gyárházi lakás.


Egy dolog amit én is el tudok intézni, azaz elszállítása a régi bútoroknak. Viszont a többit sajnos nem, nem akarok barkácsolni, szakembert szeretnék.


Az IKEÁ-ban akkor A-tól Z-ig mindent meg tudnak nekem oldani?

2019. okt. 7. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor az IKEA-t ajánlottam, én csak a kínálatukra céloztam. Hogy a többi kívánságaidat mennyire tudják teljesíteni, azt velük beszéld meg. Valóban van több bútornagykereskedés is pl. R&S, MÖMAX, nemcsak az IKEA.
2019. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2019. okt. 8. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia nekem is régi panel konyha volt, pár további dolog, amivel nem számoltál...

-Az alsó rész is a falhoz van rögzítve, nem lehet kicsavarozni, csak kitépni a falból, majd vissza kell javítani a falat

-víz elzárók a mosogató alatt... Ha még eredeti, tuti nem működnek nálad sem. (célszerű a cseréljük)

-szomszédok... Előre ki irtam, hogy x napon lesz egy kis csihi puhi mégis ketten is fel jöttek, hogy mikor lesz már kész, összesen 6 lukat kellett be fúrnom, az utolsó 2 igy nem is lett 100%, mert siettem, ezért kellett a szekrény alá tartó láb, igy mondjuk lesz egy plusz polc.

Itt van 2 kép az előtte es a mostani állapotról, még nincs teljesen kész, a múlt héten cseréltem le. (csempét nem bontottam le a szomszédok miatt+ lesz inkább rajta dekor matrica + a falon is végig 3D-s)

[link]

[link]

Költség :

Konyha bútor kompletten asztalostol 47000 ft, készre szerelve vettem át

Mosogató tálca jófogásról 5000 ft

Tiplik, tartó vasak csavarok 2000 ft

Csap bekötő csövek, sarok szelepek 4000 ft

45 cm*10 m mozaik csempe dekor fal/csempe matrica a héten érkezik 4500 ft

(mosogató csapok volt egy új 5-6 éve vettem, 6000 ftert)

Munkalapom is volt

1 konnektort eltörtem, 950 Ft.

2019. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm fontos válaszod!


Ezen minden eredeti, már 40 éves a konyhabútorom...


Új mosogató csapra, új csövekre, vízelzárókra a mosogató alatt nem is gondoltam... Ezek mind plusz kiadás...


Köszönöm az árakat is amit feltüntettél, akkor ezek szerint ha mindet okosan megcsináltat az ember, és maga szerzi be az alkatrészeket is ennyi a végösszeg. Ha meg mindent a szerelőkre bíznánk ettől csak lényegesen magasabb árral kell kalkulálnom...


Arról nem is beszélve, ha nem asztalossal csináltatja az ember, hanem egy sablon méretű bútort vesz a boltban, akkor szinte biztos foghíjas lesz, sok lesz az üres felhasználatlan terület... Az meg csúnya...


Szép lett a végeredmény, faltól falig, nincs felesleges üres terület. Tartós, stabil darabnak tűnik (nincsenek felesleges üvegfelületek az ajtajain). Ez 30 évet vállalható állapotban ki fog bírni, ha rendeltetés szerűen van használva. Én is hasonlót szeretnék.


Hidd el jobban jártál, hogy lett az alján egy kis szabad terület, különben ha bármilyen folyadék kifolyna a padlóra így össze tudod szedni a konyhabútor alól is... És rendszeresen tisztán lehet tartani.



Akkor jobb ezt asztalossal csináltatni szerinted?


Illetve, ha én a konyhát ki szeretném festeni, akkor azt a bútorcsere előtt vagy utána tegyem? Nem tudom, hogy a célszerűbb...

2019. okt. 9. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg előtte célszerűbb festeni, de igazából mindegy, mert ha a felső szekrények fent vannak, körbe lehet festeni, és úgy sem lesznek levéve x ideíg, vagy ha mögöttük is festeni akarsz, 2 csavar tart minden darabot, könnyen leszedhető, ha szeretnél még burkolatot is cserélni, azt viszont mindenképp a régi kibontása es az uj be építése előtt kell, nálam még szakadt linóleum volt, leraktam laminált padlót az előszobában és a konyhában, miután kibontottam a régi bútort. Azok a bútorok, amiket pl Praktikerben kapni, szépek, de vékony az oldaluk, illetve a munkalap is vékonyabb, és lapra van szerelve, ami asztalostól van, sokkal masszívabb, össze szerelve kapod, lehet egyedibb, illetve árban is ha jó helyről van, kedvezőbb. Nálam ez a legalsóbb ár kategóriás éger eleljű bútor, viszont stabilabb, mint az áruházi.

Most nálam utólag lesz majd festés. De még lehet, hogy varjálok kicsit, hogy a gáztűzhelyt betegyem az utolsó elem helyére, de ahhoz legalább 5 m gázcsőre van szükség, még a konyha másik felén van most a gáztűzhely és a hűtő, viszont ott a kisebbik elemnél van szellőző, lehetne ott pl szag elszívó...

2019. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!