Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a legjobb fáskazán...

Melyik a legjobb fáskazán eggy 300nm hazhoz,1500L puffer tartallyal, bojlerrel?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 13:54
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ezekben is van pár fèle. De ha hagyomanyosra gondolsz akkor pl egy Totya kazàn is tökéletes ők puffertartályt is gyártanak. Én is tőlük vettem.
2019. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Totya, TJK. Őket ismerek, jó lemez kazánt gyártanak. Ajtó és tűztér méretre figyelj. Ha kicsit választasz, szívás lesz a faaprítás.
2019. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem így kell kezdeni, hogy melyik a legjobb kazán, 1500L-s puffertel...

Az egy soha megnemtérülő beruházás lesz. (Rossz lesz a szezonális hatásfoka)

Először épületgépész számolja ki mennyi az épület hőigénye. Nem mindegy, hogy 5 vagy 50kW.

Utánna az életviteleteknek megfelelően hányszor tudsz/akarsz begyújtani naponta. Vagy hánynaponta akarsz.

Azaz milyen gyakori befűtéssel akarod a napi hőveszteséget pótolni. Ez (is) meghatározza a kazán méretét.

Tehát mennyi energiát kell egy begyújtással (tehát2-3 óra alatt) előállítani. Illetve ezt mekkora tartályban lehet tárolni.

Illetve hálózati melegvizet is előarsz-e állítani.


Magyarán (jól lessrkítva) ha van egy házad ami egy átlagos téli napon 5kW energiát igényel óránként. Azaz 120kW ot. Te naponta két begyújtásal szeretnéd (enyhe időben napi egy, zordabb időben 3-4) akkor kb. 60kW-os kazánra és minimum 3000 literes tartályra lesz szükség.

...és itt merül fel hogy milyen kazán, mennyiért, mekkora kéménnyel, milyen és mennyi tartál, illetve mekkora helyen fog elférni...

2019. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 samtron77 válasza:
Tapasztalatból írok. Nekem egy nettó 200nm-es házam van. Gondos számolgatás és tervezés után egy 30KW-os 3K kazánra (Polgárdi) esett a választásom. A rendszerben van még egy 1,5m3-es pufi is meg töltő szelep füstgáz és egyéb szondák. Nagyon fontos a biztonság mert ezek a rendszerek hajlamosak a megfutásra. Nekem a kazán és a puffer 1"-os csővel van összekötve ami kevésnek bizonyult. Idő közben rájöttem, hogy kisebb kazánt kellett volna választani ugyanis ezek a rendszerek viszonlag lomhák az történik, hogy a kazánban lévő víz elforr de a keverőszelep csak lassan reeagál ill nem tud kellő mennyiséget átereszteni. Ezért folyamatosan figyelnem kell a füstgázt. Persze idővel mexokja az ember a beállításokat de ez nem egy gázos rendszer. Végül szerintem ( nem elfogultságból) lemez kazánt válassz a kellőnél kisebb teljesítményűt minél vastagabb fallal ezek jobban bírják a hősokkot mint az öntvények.
2019. nov. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek
2019. nov. 8. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!