Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az a szagelszívó ami nincs...

Az a szagelszívó ami nincs kivezetve a szabadba, ér valamit?

Figyelt kérdés
Panel konyhában milyen megoldás lenne? A strangba nem vezethetem, ugye?
2019. nov. 9. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Kvarclámpás, szén adszorbenst tartalmazó megoldás megfelelő lehet nem túl nagy terhelés mellett.
2019. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Strangba nem, mert tűzveszélyes lesz a zsírtól.

Nem sokat ér a szénszűrős, a csere miatt költséges

2019. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 egy jó minőségű szagelszívó elvileg egy gramm zsírt sem szabadna hogy átengedjen a zsírlecsapatón (zsírszűrőn).

Nem olyan rég bontottam szét egy ismerősnél a szagelszívóját konyhaátépítés miatt. Kb. a másfél méteres ALU gégecsőben semmi zsírlerakódás nem volt, pedig napi szinten használták közel 2 évig.

2019. nov. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szagelszívó...

Valójában konyhai páraelszívó. A konyhában keletkező vízgőz elszívása lenne a feladata. Vagyis az lenne ha kivezetnéd.

Így csak keringeti a párás levegőt.

Aktívszenes szűrő igen kis hatékonysággal "fogja" meg az ételkészítés során keletkező szagokat.

Jobb ha ki van vezetve.

Gáztűzhelyhez minimum 400m³/h, elektromoshoz legalább 250m³/h teljesítményű páraelszívóra van szükség. Az elszívott légmennyiséget pótolni is kell. Ehhez légbevezetőre lesz szükség. Ezt célszerűen a tűzhelyhez minél közelebb kell elhelyezni.

Tehát két db 100-120mm-es furatra lesz szükséged.

Ezt általában 25-30000Ft-ért készítik az erre szakosodott szakemberek. Ők ezeket a furatokat akár száraz, akár nedves technológiával, úgy készítik, hogy a cipőjükkel több koszt hoznak a lakásba mint amennyit otthagynak maguk után.

2019. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Külön köszönöm az utolsó részletes választ. Sajnos az a baj, hogy a konyha a lakás közepén van, ezért vagy a strangba vezetem vagy sehova. Sajnos már több helyen olvastam, hogy a strangba tilos.

2019. nov. 10. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, vannak már olyan látszó légtechnikai csatornák, amikkel aránylag esztétikusan ki lehet vezetni a levegőt úgy, hogy a mennyezethez van rögzítve.

Nyilván nem a legszebb látvány ha egy 120-as fehér PVC cső rögzítve van a mennyezeten, de mint írtam esztétikusan is meglehet oldani.

Vagy vannak téglalap keresztmetszetű légcsatornák, azzal még szebben lehet dolgozni látszó elvezetésnél.

2019. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Nekünk a konyhaszekrény legfelső részén megy a cső, de téglalap alakú, a helykihasználás miatt.
2019. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos választ nem tudok adni a kérdésre, viszont felmerült bennem is egy kérdés. Panel lakásban a külső falon lévő, szabadba nyíló szellőzőbe sem szabad bekötni a páraelszívót, vagy oda szabad?
2019. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as! Ha nem tévedek akkor az valamilyen gázkészülék miatt került beépítésre.
2019. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 És ha mondjuk szabályosan ki lett kötve a gáz, mert elektromos tűzhely van? Akkor beköthető a szabadba nyíló szellőzőbe a páraelszívó?
2019. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!