Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tömörfa vagy fóliás MDF...

Tömörfa vagy fóliás MDF ajtajú konyhabútor a praktikusabb?

Figyelt kérdés

Sokat sütünk-főzünk, hiába az elszívó, a párával és az olajjal számolnunk kell. Szép, klasszikus ugyanakkor jól tisztítható konyhabútort szeretnénk. Tömörfával kinek mi a tapasztalata, mennyire vetemedik?

BONO konyhabútorral kapcsolatos véleményt/tapasztalatot is örömmel fogadnék



2020. júl. 10. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy vagyok ezzel, hogy az anyaga csak annyiban érdekel, hogy valóban könnyen lehessen tisztítani és tetsszen.

Manapság már nem úgy van, hogy a fiatal pár berendezi a lakását és utána ugyanazok között a bútorok között halnak meg 100 évesen.

Trendek jönnek-mennek, nagyjából 15 évre lehet tervezni.

Én 20 éve rendeztem be a konyhám, újítottam fel a fürdőt és már minden ósdi.

Szerintem ezt gondold át és olyat vegyél ami igényesebben van megcsinálva, mert ez fontos. Hogy miből van tök mindegy, mert le fogod cserélni te is egy idő után és annyit meg mindegyik kibír.

2020. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Lemaradt: A tömörfa nem vetemedik, de az MDF sem.

2020. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fóliásnál a fólia egy idő után leválhat az MDF-ről. A fa tartósabb. Esetleg festett MDF.
2020. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Főleg a tűzhely fölötti részen válik le a gőz miatt. A vasalt szegély az első ami lejön. A ragasztott(3mm vastag)jobban bírja. A fóliázott ajtónál is szétjön a fólia idő után. A tűzhely fölötti és használt páraelszívó jól késlelteti.
2020. júl. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
A fa tartósabb, a fóliás leválik olyan 10-15 év múlva, főleg mosogatónál. Viszont könnyen cserélhető, ha sima egyszerűbb. Leszereled, elviszed egy lapszabászatba, leveszik a mintát és adnak egy ugyanolyat, amin ugyanott vannak a lyukak zsanérnak, fogantyúnak. Megunás esetén is lehet így lecserélni csak a frontokat, a fát meg át is lehet festeni.
2020. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!