Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ez fehér festés, vagy fehér...

Ez fehér festés, vagy fehér fa borítás?

Figyelt kérdés

Barokk/rokokó paloták enteriőrjeiben találkozhatunk ilyen belsőépítészeti megoldásokkal, mindegyiknél ugyanez a fal színe/anyaga.


A kérdés az, hogy ez fehérre festett fa lehet az arany stukkók alatt, vagy csak fehér falfestés?


[link]



2020. aug. 3. 14:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Amennyiben fa van a teremben körbe-körbe a falakon, valamilyen festési módszerrel, vagy valamilyen festék anyaggal el lehet érni szinte megszólalásig erre a fa borításra hasonlító hatást (hagyományos, "fa-mentes" falakon)?

A stukkókra ott a gipsz, illetve néhány aranyfesték, ez most nem érdekes, a fal színéről/anyagáról van szó egyedül a kiírásban. Az viszont rendkívül érdekel!

2020. aug. 3. 14:40
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Jártam ott.

Ez nem faberakás, hanem festés és nem fehér, hanem vaj, illetve tojáshéjszín. Amit te stukkónak gondolsz (gipsz) azok 80%-ban fafaragások arany festékbe mártva (ajtókon is ez van) és ugyanezzel az aranyfestékkel vannak a falélek is lefestve.

2020. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ajtók egy részén fafaragás van,

a falakon gipszstukkó.

2020. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második, meg is tudtad tapogatni? Valóban egyszerű natúr hétköznapi festett "fal" az a tojáshéj színű fal? Nem hajlított/gőzölt fa?

Csak a mellette levő ajtók voltak fából?


Az mindegy, hogy én minek gondolom az aranyozott díszeket, mint írtam ez most nem szempont. :) De azért köszi az infót, máskor máshol felhasználom majd ezt is. ;)

2020. aug. 3. 18:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van róla leírás a neten, miből van, hogyan készült, hiszen ez a Schönbrunni kastély.:)
2020. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fehérre festett fa.
2020. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na most akkor hatos jól bekavart... Nekem (illetve hatosnak) van igazam a fehér fával, vagy másodiknak a fehér fallal? :)
2020. aug. 3. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Sehol nem lehet megtapogatni ill. összefogdosni a turistáknak a falakat.
2020. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor honnan tudod, honnan tudjátok biztosra?


Nekem fa a gyanúm, de valaki meg mást mond.

2020. aug. 4. 23:32
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Fa lesz az tuti.

A kérdező is jól gondolja.

2020. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!