Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a különbség a nem memóriaha...

Mi a különbség a nem memóriahabos fekvőbetét és a vékony habszivacs matrac között?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan vastag (ill. vékony) habszivacs matrac megfelelő fekvőbetétként? Mindkettőnek van saját huzata, de fele annyiba kerül.

2020. aug. 24. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Épp én is ezeket néztem.Arra jutottam,hogy kétféle habszivacsot használnak a memoryn kívül fedőmatracra; poliétert,ami szerintem a hagyományosnak felel meg,és poliuretán hideghabot,ami tartósabb,szellősebb.

A matracom is hideghabból készült,tényleg szellős, de kicsit kemény(nagyobb sűrűségű a hab),ezért nézem a puhább hideghab fedőmatracokat,eddig úgy néz ki,hogy az Ikeából lesz.

2020. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Válaszolva a kérdésre,a habok anyaga és sűrűsége lehet hogy nem azonos a kettőnél.
2020. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A memória hab egy nagy sűrűségű hideghab.

A normál habszivacs más mint a hideghab(matrac). A habszivacs nem alkalmas matracnak.

Vékony matrac nem szerencsés, mert a test alakját sem tudja felvenni.

2020. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Éppen evvel barátkozom: Ikea - TUDDAL Fekvőbetét, 5 cm vastag. (ez az új ikea oldal, még szokni kell)


Még egy kérdés merült fel: A gumis vízálló GRUSNARV matracvédőt rá lehet tenni közvetlenül erre, nem húzza össze, nem emelkedik meg tőle, pl. a sarkainál?

(kinyitható kanapéágyra kerül, így a matracra nem lehet gumis lepedőt tenni)

2020. aug. 24. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A matracvédő mérete nem húzódik. A négy sarkon négy gumi fogja le a matracra(tartja ott). Mivel ez vékony, lehet, hogy rövidíteni kell a gumikat.
2020. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sanszos...amiért ilyen körben gumírozott, mint egy gumis lepedő.

Nekem volt már matracvédő a fekvőbetétre rakva, ám a sarkon-gumiszalagos fajtából, úgy nem volt vele gond.

2020. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!