Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a legjobb bútorbolt,...

Melyik a legjobb bútorbolt, bútoráruház?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnénk pár nagyobb bútort vásárolni (sarokgarnitúra, tolóajtós ruhásszekrény, étkezőasztal, franciaágy stb.) Korábban nem vásárolgattunk ilyen bútorokat, de most eljött az ideje. Kérdés, hogy hol érdemes és hol nem igazán érdemes vásárolni?

Szempontok

- normális ár/érték arány

- a bútor nem fog szétesni, ha esetleg mozgatni kell


Olyan sok van, melyik a legmegbízhatóbb: Mömax, Möbelix, RS, Ikea, Kika (XXXLutz), Berone, Jysk? De ezeken kívül is vannak ugyebár.



2021. jan. 1. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Hát kérdés, milyen stílus érdekel, ha elegáns antik szekrényeket akarsz, akkor pl. ezek felejtősek. Én a Reitter Ferenc utcában szoktam körbenézni, van pár nagyon szép bolt, étkezőasztalban elég erős a mezőny arra (de ezek hagyományosabb vonalt képviselnek, az Ikea modernebb).
2021. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Modern bútorokat szeretnénk, nem antikot.
2021. jan. 1. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ezek a bútorok egyszeri összeszerelésre vannak kitalálva, nem hurcolásra.
2021. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyes véleményem az, hogy a legtöbb ilyen bútorbolt elég hasonló minőségű terméket árul. Vagyis én így látom.


Elmondom a személyes tapasztalataimat, hátha hasznos lesz akár csak egy picit is. :) Mi nekünk sok bútorunk van Jyskből. Több ruhásszekrény, több ágy. Nekem pont tolóajtósom van, egy fehér, talán 201 cm széles, pontos nevét nem tudom. Akciós ára kb. 85 ezer. Elég jó szekrény. Mármint a weboldalon láttam olyan véleményeket, hogy nem valami stabil, meg ilyenek, de én tökéletesen megvagyok vele elégedve. Nem inog, elég nagy, ár-érték arányban elég jó. De Jyskből van más ruhásszekrényünk is, egyikre sincs panaszunk. Mindegyik elég stabil, és minőségileg is okésak szerintünk. Akkor van több ágykeretünk is. Egyikkel volt probléma, 3 év után eltörött az egyik léc, ami az ágyrácsot tartotta. Szerencsére könnyen orvosolni lehetett ezt a hibát. De elég masszívnak tűnik az ágy, csak pont az a léc, ami tartja az ágyrácsot, az vékonyka, de ha az el is törne, akkor is könnyen orvosolni lehet.


Nekem van egy Kikás ágykeretem. Elég drága volt, bevallom, legalábbis nekem ez már drága kategória. Viszont beleszerettem, "muszáj" volt megvennem. Mondjuk alapból a Kikás ágyaknál nem nagyon van olcsó kategória. Szóval míg más boltokban találsz 40 ezerért is ágykeretet, Kikánál a legtöbb 100+. Szóval elég drága ágy volt, de nagyon stabil, és szép is, kárpitozott. Ágyráccsal együtt vettem, és az elején voltak kétségeim az ágyráccsal kapcsolatban, de elég jónak bizonyul. Viszont Kikában tuti nem vennék ágyrácsot külön, se matracot, szerintem ár-értékben elég drágák. Meg úgy átlagban véve, szerintem a Kika drága.


Illetve Jyskből van egy kanapénk is, szintén több éves, semmi panasz nincs rá.


Amúgy én anno nagyon nézegettem az Ikeás ágyakat, és talán hármat ki is néztem, ilyen 70-90 ezer körül ha jól emlékszem, és mindháromnál volt több negatív vélemény, hogy ugye recsegnek, meg minden. És na, nekem ennyi már elég, hogy ne vegyem meg, mert na, új ágy, nehogy már rögtön recsegjen ahogy megveszem. De így tényleges tapasztalatom nincs az Ikeás ágyakkal.


A mozgatás alatt mit értesz? Mert pl. nekem az ágyam konkrétan mozdíthatatlan. Meg a szekrényt se nagyon lehet mozdítani, mert hát elég nagy szekrény, van vagy 150 kiló. De amúgy egy minimális mozgatást szerintem minden bír, ha egy kicsit esetleg arrébb akarod az egyiket tolni vagy ilyesmi. Azért nem annyira gyengék ezek se. Ha óvatosan megfogjátok, és egy picit arrébb rakjátok, nem lesz szerintem semmi baja egyiknek sem.


Összegezvén, szerintem többnyire hasonlóak ezekben a boltokban a minőségek. Az Ikeánál és a Jysknél a weboldalon vannak vélemények, de lehet a többi weboldalon is, nem tudom. Szóval érdemes a véleményeket is megnézni egy-egy adott terméknél.

2021. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú választ, nagyon hasznos!

A mozgatás alatt csak annyit értek, amit az valóban jelent: ha x év után kifestenénk egy szobát, akkor arrébb kell húzni a szekrényt, hogy hozzáférjünk a falhoz, vagy ha átvinnénk egy másik szobába, akkor mozdítható legyen.

2021. jan. 2. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!