Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit hol tároltok? Milyen...

Mit hol tároltok? Milyen praktikus elrendezést használtok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettünk házat, nyár végén költözünk. Addig szeretném kitalálni, mit hol tároljak majd, milyen berendezési tárgyakat szerezzek be addig.

120 nm maga a ház, előszoba (nem nyílik egybe semmivel, ez egy tök külön helyiség, a bejárati ajtóval szemben van a nappaliba vezető ajtó), nappali, fürdőszoba+wc (nagyobbacska), wc, konyha-étkező, 3 szoba.

Persze tudom, minden a hely adottságaitól függ... de azért mégis kíváncsi lennék, ki hogy gazdálkodik a helyével, mit talált praktikusnak, ami megvalósítható volt a házban, lakásban.


Amik kifejezetten érdekelnek, hogy hol tároljátok:

- téli kabátok, sapkák, sálak, stb.: nálunk otthon ezek mindenki saját szekrényében vannak, gondoltam rá, ha lenne hely az előszobában, egy gardróbszekrény benyelne minden ilyesmit..

- törölközők: ezek egyik szoba szekrényében vannak, de szerintem praktikus lenne a fürdőszobában zárt szekrényben tárolni őket.. nem lesz bajuk? a fürdőszoba jól szellőzik.

- szatyrok: nálunk a konyhában egy polcon vannak, de nem gondolnám praktikusnak.. gondoltam, az előszobában jó lehetne, de az sem lesz központi helyen, szóval nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne ott

- ágyneműhuzatok, terítők, konyharuhák


A nappaliba csak dohányzóasztalt és egy komódot szeretnék (tv-állványnak). Ebben ki mit tárol? Mik vannak még nálatok a nappaliban?


Köszi ha végigolvasod és válaszolsz! :)



2021. jan. 17. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A mi házunk is 120 négyzetméter, bár kétszintes és padlás, pince is tartozik hozzá. Így a tárolással nincs gond.

- téli kabátok, sapkák, sálak: mivel most ezeknek van szezonja, ezek lógnak az előszobai fogason a cipős szekrény mellett, amiben a téli cipők vannak jelenleg. Ha a nyáriaknak jön a szezonja, a téliek lekerülnek a pincében lévő szekrénybe.

- töröklözők: beépített fürdőszobaszekrényben vannak más fürdőszobai kellékekkel együtt. Nem lesz semmi bajuk ha tisztán és szárazon rakod el őket. Amit épp használunk az az ajtón lévő fogason lóg.

- szatyrok: na, ez vita tárgya nálunk mert én szeretném a pincében tárolni őket, a férjem meg bevágja őket az egyik sarokba. :D

- ágynemű, terítők: az ágynemű a ruhásszekrényünk aljában van, a terítők egy kisebb szekrényben, szintén a hálószobában

- konyharuhák: a földszinti WC-ben szintén van egy beépített szekrény, ott tárolom a konyharuhákat, takarítós kendőket és takarítószereket. Nagyon praktikus.

A nappaliban nincs sok minden, kanapé, dohányzóasztal, TV szekrény, meg egy kis szekrény, amin dekorációk vannak csak, a fiókjaiban pedig apróságok: szalvéták, asztaldíszek stb.

2021. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Mi egy panelban élünk, kb. 60 nm-en.


Télikabát, sapka, sál: van egy kabátakasztónk a tetején egy polccal, ilyesmit képzelj el, csak szélesebb a felső része:

[link]

Erre vettünk Ikeás tárolót: [link] - ebben vannak az esernyők, esőkabát, sapkák, sálak, kesztyűk, vendégpapucsok, elég sok mindent elnyel, szeretem, hogy van teteje és nem porosodik benne a ruha.

Szatyor: Alatta van egy ilyesmi kispad, csak egy cipőtartó sorral: [link]

Azon két kisebb Rabbla tároló van, abban tartjuk a szatyrokat, illetve a cipőápoláshoz használatos spray-ket, kefét, stb.

Télen a télikabátok kint vannak a fogason, de a hálószobában van egy PAX gardróbunk (szintén Ikea), nyáron az akasztós részébe teszem el őket. Ha lenne beépített szekrényem az előszobában, vagy nagyobb gardrób vagy ilyesmi, biztos ott tartanám őket, csak sajnos máshogy nem férünk el :)

Konyharuha, ágynemű, törököző: Említettem már a PAX gardróbunkat, ennél eggyel nagyobb, 5 ajtaja van, de ilyesmit képzelj el: [link]

A szélén nekünk is így vannak a polcok elrendezve, ebben tartom az összes felsorolt dolgot. Maga a szekrény 58 cm mély, szóval a nagyobb fürdőlepedők, ágyneműk is bőven elférnek, a felső polcon vannak egyedül kacatok. Szerintem a fürdőszobában zárt szekrény is teljesen jó ötlet, a párától nem hiszem, hogy bajuk lenne. Szoktam látni különféle oldalakon ilyes design-os megoldást, hogy a nyitott polcon tartják a törölközőt a fürdőben, az rosszabb szerintem, hogy ott porosodik :D


A nappali nekünk is elég minimális, és nagyon meglepő, de Ikeás Hemnes bútoraink vannak :D -két könyvespolc, egy dohányzóasztal, egy tv-állvány, egy komód meg egy nyitott tároló. Van még egy Pöang fotelünk meg egy L alakú kanapénk. A tv-állványnak 3 fiókja van, itt tartjuk a fénykezőgépünket a tartozékokkal egy Instax gépet, Pronto bútorápolót törlőrongyokkal, 1-2 dekor dolgot, meg tollakat jegyzetfüzetekkel, ollóval-szóval semmi lényegeset.


A lakásunkat nem szponzorálta az Ikea :D De szeretjük a bútoraik minőségét, árban nem vészes. Nagyon jó tárolási ötleteik vannak, a holnapon van e-katalógusuk, érdemes átböngészni, szerintem pár dolog akkor is hasznosítható, ha más fajta bútoraitok vannak. Van csomó fiók rendszerezőjük, tárolódobozok tömkelege. A gardróbszekrény/beépített szekrény pedig jó találmány, nagyon sok mindent elnyel és elfed, ha nem tudod hová eldugni a dolgokat a lakásban :) A PAX rendszert meg te rakhatod össze csomó elemből, ahogy szeretnéd. Én csak ajánlani tudom.

2021. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
52%

Mindent lehajintok a padlóra.

A sok pakolásnak az a vége, h mikor kéne, nincs meg.

2021. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

WC Ben konyharuaht nekem undi lenne.

nekem amugy egy hatalmas gardrobeom van az eloszobaban es a nappaliban is es ott tarolom mindet fiokokban

2021. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 35 nm miniházunk van. :D


- téli kabátok, sapkák, sálak, stb.: nyáron a hálószobában levő gardróbszekrényben vannak, télen az előszobai akasztón.


- törölközők: amiket használunk azok mindig a fürdőben vannak, mosás-szárítás után mennek is vissza. A gardróbszekrényben van még elsüllyesztve 2 db "tartalékba", de ezeket szerintem selejtezni fogom, nincs rájuk szükség


- szatyrok: a nappaliban egy kallax polc van, az alsó részeibe vettünk kihúzható bele való dobozokat, az egyik ilyenben tároljuk a vászonzsákokat, szatyrokat, szütyőket.


- ágyneműhuzatok, terítők, konyharuhák: az ágyneműhuzat általában a szennyestartóban várja a sorát, aztán kimosom, szárítom és felhúzom, akkor a másik szett megy a szennyesbe... de néha ha hamarabb mosom ki mint hogy cserélném, akkor a gardróbban elfér ez is kényelmesen.... terítőnk nincs, konyharuha 2 db, egyik mindig elöl van a pultra akasztva, a másik az étkezőasztal fiókjában - ilyen asztalunk van, csomó fiókkal, elférnek benne az ilyesmik: [link]



A nappaliba csak dohányzóasztalt és egy komódot szeretnék (tv-állványnak). Ebben ki mit tárol? Mik vannak még nálatok a nappaliban?

- a fentebb említett kallax - tele könyvekkel, a fotós cuccaimmal, társasjátékokkal, növényekkel

- egy dohányzóasztal - van rajta egy cserepes virág, a polcain tárolom a naptáram, az aktuálisan olvasott könyvem, ott van a távirányító, szemüvegtok, munkahelyi jegyzetek, a fiókban fülhallgatók, stb. apróságok

- egy tv szekrény, a nyitott részén az xbox, kontrollerek, a két laptopunk, a két fiókban pedig leginkább őskáosz van - kábelek, egerek, billentyűzet, töltők, ragasztószalagok, egy dobozban számlák és jótállások, azt hiszem valami lámpa is hentereg ott :D

- kanapé

- vitrin egy rakéta makettjével

- 2 db puff

- cserepes növények

2021. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!