Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Épített zuhany csempézésénél...

Épített zuhany csempézésénél melyik a szebb megoldás?

Figyelt kérdés
A kérdés, hogy ugyanolyan csempe legyen-e teljesen, mint a fürdőszobában körbe (bordűrrel, alul-felül különböző színekkel), vagy olyan típus/stílus, de más színekkel, vagy teljesen más stílusú csempékkel és hasonló színekkel, vagy teljesen más stílusú csempékkel és más színekkel?

2021. febr. 18. 12:32
A kérdező szavazást indított:
Teljesen egyforma
Azonos stílus, más szín
Különböző stílus, hasonló szín
Teljesen különböző
Egyéb, megírom
12 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
A kérdés a zuhanyzó belső terére vonatkozik, ezt nem egyértelműsítettem. Kívülről a falhoz fog passzolni.
2021. febr. 18. 12:46
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen egyforma. Nekem fehér metrocsempe van kívül és belül is.


Ilyen bordűrös megoldást nem választanék, nem szép, vagy hát nem tudom, te mire gondolsz pontosan.

2021. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen jellegűre gondoltam, vastagságra. A fali csempét hasonló stílusban rakatnánk, alul sötét, középen "átmenetes" bordűr, felül világos. Csak barna árnyalatokban.

2021. febr. 18. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, igen, erre gondoltam. Az én véleményem szerint ez a csempe borzasztó és nem is fog jól kinézni az egész szoba ezzel kirakva, de nem is ez a fő probléma vele szerinte, mert ugye ízlések és pofonok... a gond az, hogy ez tipikusan az a csempe, amit megunsz pár év múlva a jellegzetes mintája miatt, de aminek a stílusán nem tudsz változtatni, csak ha levered az egészet.


Én valami egyszerűbbet választanék, amit könnyen lehet másféle színekkel vagy kiegészítőkkel variálni, ha megunod. Vagy anyagi okok miatt választanátok ezt a csempét, mert olcsó?


Próbáltam keresni egy képet, mi van nekünk, de nem találtam pont ilyet. De ezt a fehér metrocsempe van nekünk, a zuhanykabin természetesen felcsempézve teljesen, máshol csak 120-130 cm-ig, így ha megunom a fürdőt, átfestem más színűre a falat és máris egy tök új fürdőt kaptam.


[link]

2021. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez is nagyon szép! A konyhában a pult fölött körbe metrócsempe lesz.

Igazából azért esett erre a típusra a választás, mert a férjem szüleinél ilyen van (ott ráadásul dupla bordűrrel), és nagyon megtetszett nekünk. Plusz azt gondoltam, hogy a csempe könnyen takarítható, ha ráül a por, és a magas páratartalom nem kezdi ki a burkolatlan falat. De valóban, hosszú távon unalmas lehet. Még nincs lefixálva semmi, egyelőre nézelődünk a stílusok, csempeméretek között is.

2021. febr. 18. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Nalunk ugyan az a csempe csalad,ugyan az a szin,csak a tusolo hatso fala hullamos csempe.

Szepen,diszkreten emeli ki azt a falat.

Egyebkent teljesen feher a csempe a furdoben,ezen nem latszik meg a vizko.

A wc ben is ugy csinaltuk,hogy a hatso fal ilyen dekor csempes vegig.

A furdoben 85x28 as lapok vannak,a wc ben 1mx33cm es.

2021. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hullámos csempe van egy falon függőlegesen a zuhanyzóban, ugyanabból a csempecsaládból, mint a többi fal csempéje, csak más szín. A wc-ben ugyanilyen a szín összetétel, a wc fala hullámos csempével szintén. Szépen, finoman alakít fókuszpontokat a helyiségekben, nem tolakodó.

Nekem ez a bordűrös dolog nem tetszik. Most éppen nem ez a divat, ami az én ízlésemet is formálja.

A teljesen különböző csempéket egyáltalán nem ajánlom. Legalább ugyanabból a családból, ugyanabban a méretben legyenek.

2021. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bordűr már régen nem divat.
2021. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!