Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudnám kifesteni a...

Hogyan tudnám kifesteni a szobámat? Aki ért hozzá kérem olvassa el lejjebb.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek a festéshez, úgyh azért szeretnék róla megtudni mindent. Először is, nekem már ki van tapétázva a szobám, ami vékony és nem sima felületű, valahol pedig már levált, meg megrepedt..stb. Ahhoz h lefessem mindenképp le kell szedni a tapétát vagy van esetleg olyan megoldás h rá lehet festeni és azokat a repedéseket meg az illesztéseket vh el lehet tüntetni egyéb módszerrel?! de ha nincs ilyen módszer és le kell szedni a tapétát akk az a tapéta könnyen lejön, ha lejött akk vmit csinálni kell még vele a festés előtt?! én most magamtól nem is tudok több kérdést feltenni ezzel kapcsolatban, de ha van még vmi amire oda kellene figyelni akk légyszíves osszátok meg velem :) köszi. meg olyan tippek is jöhetnek h melyik a legjobb festék, ami a legjobban fed és olcsó is stb... :)
2010. aug. 18. 10:26
 1/10 anonim válasza:

Be kell vizezni a tapétát, és lehúzni. Máshogy nem jön le.

Aztán veszel gipszet, és kimeszeled a szobát. Másnap lecsiszolod ezt a felületet, és felragasztod a tapétát. Vársz pár órát, megszárad majd festheted is a falat. Ennyire egyszerű.

2010. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
minek ragasszam vissza a tapétát?!
2010. aug. 18. 10:48
 3/10 A kérdező kommentje:
és ennél egyszerűbb megoldás nincs? nem akarok meszelni..
2010. aug. 18. 10:50
 4/10 anonim válasza:
100%
én a párommal már festettem, többször is. a tapétát mindig le kell szedni, ami fent marad, azt lekaparni.... elég sok meló van vele, de ezt így kell... aztán ki kell glettelni a lyukakat, hogy szép sima legyen, majd ha megszáradt lecsiszolni. aztán lehet alapozót is használni festés előtt és azzal lefesteni, majd a festék. ha csúnya a fal, vagy sötét, akkor érdemes több réteggel számolni. persze mindent szedjél le a falról, mielőtt bármihez is hozzákezdesz. mi amikor festettük a szobánkat, először egy fehér festékkel festettük le az egészet, hogy takarjon, majd kb 3-4 órára rá lefestettük bordóra. aztán másnap megint egy sor és kész. persze a plafonnal kezdtük mert az fehér maradt, arra is tettünk még egy sor festéket és amikor teljesen kész volt, akkor kijavítgattuk, ahol kellett, illetve vettünk szép díszcsíkot a plafon és a fal közé és ragasztóval felragasztottuk. kb ennyi röviden :)
2010. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2010. aug. 18. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha erősen színes tapéta és fehérre akarod, akkor sztem jobban jársz ha leszeded előtte. Kipakolsz mindent a szobából. Lefeded a padlót festőfóliával (több csomagnyi kell ált.). Be kell nedvesíteni a tapétát szivaccsal. Ekkor spaklival le tudod hámozni. Szerintem nem muszáj megvárni, amíg teljesen megszárad a fal, bár a biztonság kedvéért várd ki.

Festékből nem kell nagyon válogatni, még az ócsó Teszkós is megteszi. Becsületes nevén diszperziós beltéri falfesték, nagyobbik kiszerelés. :) Kell még vagy egy sima ecset VAGY henger + lehúzórács (nemtom hogy hívják pontosan), meg egy kisebb vödörszerű valami, amiből festeni fogsz. Ja és valami amivel kevergeted a festéket. A kis vödörbe önts valamennyi festéket, ezt vízzel hígítsd, amíg olyan állagú nem lesz, ami még nem csöpög túlzottan, de már lendületesen lehet vele "csíkot" festeni.


No. Ahol az ablak, onnan jön a fény, érdemes a fény irányával párhuzamos "csíkokban" festeni a plafont. Az ecsetet széles mozdulatokkal huzigálod egy irányba párszor, majd tovább haladsz. A falakat fentről lefelé tartó "csíkokban" fesd.


Ha az első réteg kész az egész szobában, meg kell várni amíg megszárad (lehet, hogy ahol kezdted, már meg is száradt), és jöhet a második réteg (mégegyszer ugyanaz). Utána, ha nem vagy elégedett az eredménnyel, mehet harmadik réteg is.


Kellemes pingálást :)

2010. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Első vagyok.

Látod, nincs egyszerűbb megoldás. Nem egy könnyű meló, főleg ha szépet akarsz.

Én csak tudom, édesapám festő és rengetegszer dolgozom vele.

2010. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és kb mennyibe került ez az egész eljárás ?!:D
2010. aug. 18. 10:56
 9/10 anonim válasza:
100%
második vagyok. hát megkell venni a glettanyagot, kell festék - mi nagy vödörrel vettünk, az elég lett egy szobára, kb 4-5000 ezer forint volt, csík ha szeretnél - egy szobára kb 2000 forint, hozzá ragasztó - azt nem tudom, de szerintem 500 -2000 forint között lehet, ecset - változó, de olyan 300 -1000 forintig, festéshez henger - na ezt nem tudom. meg ha kell színezőpaszta, mert módosítani akarsz a szinen, az megint kb dobozonként 400-1000 forint.
2010. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm mindenkinek!=)
2010. aug. 18. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!