Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy lehetne egy kis lakásban...

Hogy lehetne egy kis lakásban a térelválasztást megoldani? Több szobát kialakítani, vagy mobilan leválasztani?

Figyelt kérdés
Adott egy nehéz helyzet. Azaz kicsi lakás ahhoz képest, hányan lakunk benne, és nem tudunk nagyobb lakást vásárolni. Egy felnőtt, 3 kiskamasz. Az a tipikus (lakótelepi/csúsztatott zsalus) másfél, vagy nevezhetjük 2 szobás lakásnak. Egyik egy kisebb szoba, a másik egy nagyobb hosszabb, téglalap alakú. Hogy lehetne a következő néhány évre úgy berendezkedni, hogy jusson mindenkinek egy kis privát tér?

2021. márc. 21. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami nyitott polcos "elhatárolás"....? Mert teljesen szeparálni (hang,látvány szempontból) szerintem lehetetlen.
2021. márc. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj rákeresni térelválasztóra, pl.

[link]


[link]



Nyilván nem konkrétan ilyeneket tudsz megvalósítani, de ötletadónak jók lehetnek ilyen képek a pinterestről is!

2021. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy cikk, itt is van sok ötlet:


[link]

2021. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sajnos "szarból várat" nem lehet csinálni komolyabb átalakítás nélkül. És itt olyan nagyon sok lehetőséget nem ad az elrendezés sem. Főleg így, hoy minden is egybe nyílik.


Az a baj, hogy ekkora lakásban ha beraksz 4 ágyat már tele a lakás.

2021. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tepfal ***** válasza:
64%
Nálunk gipszkarton fallal van leválasztva egy szoba, úgy, hogy a fal tetején egy fél méter magas sávban üveg van, így a fény átjut abba a "szobába" is, ahol nincs ablak. Ha esetleg az erkélyes szobában az ajtó ablak között lehet felhúzni valamilyen elválasztót, az is jó megoldás lehet. Tapasztalatból mondom, hogy annál kb. minden jobb, hogy 3 kamasznak együtt egy lyuknyi szobában kelljen lennie. Akkor már jobb 3 (tietekkel együtt 4) pici hálófülke, de így meg semmilyen közös teretek nem marad. Ha van bármi megoldás, szerintem költözzetek inkább. Eladni is nehezebb lesz egy összeszabdalt lakást.
2021. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Panelben privát tér az egy jó vicc. Gipszkartonnal lehet igényesen megcsinálni, de a hangok még úgy is áthallatszódnak. Polcokkal való elválasztás az szerintem semmilyen téren nem elégíti ki a privát szféra fogalmát, maximum arra jó, hogy mások ne legyenek benne a látótérben.
2021. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neki, hogy mindenki más abban a helyzetben van, hogy sikerül nagy lakásban, házban élnie. Sajnos nem mindenki ilyen ügyes és szerencsés. Alakulhatnak az életben úgy a dolgok, hogy a megoldások nem optimálisak, hanem egy rossz helyzetből kell a lehető legjobbat kihoznia. Klassz, hogy én vagyok az egyetlen aki négyen él egy két szobás lakásban.
2021. máj. 1. 23:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!