Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tudom kiszámolni hogy...

Hogyan tudom kiszámolni hogy a szegély miatt mennyi járólapot kell vennem?

Figyelt kérdés
tehát, tudom 19 m2 járólapot kell vennem, de azt honnan tudom meg, hogy ehhez mennyire van még pluszban szükség, hogy szegélyt rakjunk?
2010. aug. 21. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Eldöntöd, hogy milyen magas szegélyt akarsz, illetve leméred, hogy hány méter hosszan lesz felrakva szegély. A csempe méretével elosztod ezt a méreted, így megkapod, hogy hány csíkra lesz körülbelül szükséged (a fugát most ne vedd figyelembe). Ha megvan a kívánt szegély magasság, akkor kiszámolod, hogy egy lapból hány csíkot tudsz levágni. Ha ez is megvan,akkor megkapod, hogy hány plusz lapra van szükséged. A járólap mérete adott, tehát ha tudod a szükséges darabszámot, akkor ki tudod számolni azt is, hogy hány négyzetméterrel több kell az adott járólapból. Amúgy is érdemes többet venni, mert például megsérülhet a lap a lerakáskor vagy használat során, szóval jó ha van plusz az azonos színűből és azonos gyártási idejűből.


Egy nem szakértő

2010. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már sikerülni fog:)
2010. aug. 21. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!