Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha sok növényt (zöld színű)...

Ha sok növényt (zöld színű) szeretnék tenni a szobámba akkor lehetne pasztell világos zöld színű a falam?

Figyelt kérdés
Igazából valami sárgás krém színű falat szeretnék vagy ugye zöldet (mindkettőből pasztell), de olvastam, hogy a sárga túlzott használata káros, de ez egyáltalán nevezhető sárgának?

2021. aug. 25. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

"Ha sok növényt (zöld színű) szeretnék tenni a szobámba akkor lehetne pasztell világos zöld színű a falam?"


Igen, természetesen. Ha olyat szeretnél.


"Igazából valami sárgás krém színű falat szeretnék..."


De ha a krémszínű (sárgás) falat akarsz, az sem rossz.

Nálunk például sokáig volt halvány napsugár sárga. Nem volt semmi rossz hatása.

2021. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Növény minden színhez megy, mert egy mindentől független, élő egység.

Ahogy te sem fogod a ruhatáradat, vagy a hajad színét a falakhoz igazítani, hogy stimmel a falakhoz, vagy esetleg csak fehér vagy fekete háziállatot tartani, mert az minden színhez passzol.

2021. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Persze, de itt nem is a növénnyel van a gond, a növények a létező összes enteriőrbe passzolnak, mindegy, hogy milyen a háttérszín.


Inkább ezt a zöld falat gondold át szerintem... Tudom, hogy én mint vadidegen nem beszélhetlek le róla, de tapasztalatból mondom, hogy oltári rizikós szín egy lakásba. Még lehet kicsiben tetszik a szín, vagy a festékes dobozon jól mutat, de mire az egész szoba olyan lesz, teljesen más hatást kelt majd. Nálunk például a gimiben világos zöldek voltak a folyosófalak, és undorító volt.


Nem tudom, pontosan melyik árnyalatra gondolsz, de sajnos a legtöbb esetben a világoszöld gagyi, gyermeteg vagy elhanyagolt hatást kelt. A sötétzöldnek vannak elegáns árnyalatai, azzal érdemesebb lehet próbálkozni, de az meg szűkíti a teret, szóval kisebb vagy sötétebb szobába nem a legjobb.

2021. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!