Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 2 felnőtt és 1 gyerek részére...

2 felnőtt és 1 gyerek részére hány négyzetméteres szoba ideális?

Figyelt kérdés
22 nm-es hálószobában alszunk. Van még egy ugyanekkora és egy 30 négyzetméteres hálószobánk. Anyósom szerint ez kis egérlyuk, 3 embernek nagyon kicsi. A nagyszoba nincs berendezve, ezért alszunk ebben, ráadásul a fekvése miatt is jobban tetszik. Atlág szoba méret úgy tudom 12nm, szóval szerintem ez baromság. Szerintetek igaza van?

2021. nov. 28. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol ertem, akkor 3 szobas lakasban eltek? Azert ez nem kicsi szerintem, foleg a szobak merete miatt, nem is ertem anyosodat. O talan 300 negyzetmeteres palotaban el? :D

Mondjuk az nekem kicsit fura, hogy hely lenne, de ti egy szobaban alszotok (bar nem tudom mekkora a gyerek), de azert majd ha szeretne sajat szobat, akkor ne kenyszeritsetek ra azt, hogy veletek egyutt legyen :D

2021. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Három szobátok van és ebből egyet használtok? Anyósnál laktok? Nem igazán érthető a kérdés.
2021. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 30nm simán jó nappali, de még a 22nm is nagy szobának számít.
2021. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, kiegészítés:

Az a helyzet, hogy 2 hét ovi, 2 hét betegség. Így telnek a napjaink. Ilyenkor anyós átjön segíteni, tényleg mindent megcsinál, hogy a gyerekkel lehessek, vagy ha épp muszáj valamennyit dolgoznom vigyáz rá, szóval rengeteget segít. Ugyanakkor mindenről van véleménye, amiből soha nem enged. Szóval szerinte azért beteg a gyerek, mert nagyon kis szobában alszunk és beszorul a levegő...


1.

"O talan 300 negyzetmeteres palotaban el? :D"


Hát nagyjából igen.


"Mondjuk az nekem kicsit fura, hogy hely lenne, de ti egy szobaban alszotok (bar nem tudom mekkora a gyerek)"


Igen, egy szobában alszunk még, külön ágyon.


2. "Három szobátok van és ebből egyet használtok? Anyósnál laktok?"


3+Nappali. Igen még egy szobában alszunk, mert még nem akár külön a gyermek én meg nem erőltetem.

Nem anyósnál lakunk.

2021. nov. 28. 13:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy házban laktok, irigykedek:D Ovissal én már nem aludnék egy szobában, neki se jó, nektek se. De magánügyetek,anyósra nem tartozik.
2021. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha jól értem, csak a szobák területe 72nm + a konyha, fürdő, előtér stb. Ez bőven jó 3 embernek, igazából a fele is "elég" lenne, feltéve, hogy lenne benne 3 lakóhelyiség: nappali, háló, gyerekszoba.

2. Annyit pontosítanék, hogy nem az átlag szobaméret 12 nm, hanem a min. 12 nm-es szoba számít egész szobának, a 6-12 nm-es szoba pedig félszobának.

2021. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Összesen 148nm, de igazából csak a szoba méret a kérdés, hogy valóban kevés-e, egészségtelen aludni hárman 22nm-en?
2021. nov. 28. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kevés. Elrendezés kérdése, de igazából a fele is elég, ha csak hálóhelynek használjátok.
2021. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"mindenről van véleménye, amiből soha nem enged" - a VÉLEMÉNYÉBŐL lehet hogy nem enged, de attól még ez akkor is csak vélemény, lényegében nem kell rá hallgatni, mert nem az Ő háza, és nem is haszonélvező (bár utóbbi esetben egy ilyen jellegű dologba akkor se lenne beleszólása)!

Párod ehhez mit szól? Mert az Ő anyukája, Ő azért mégiscsak jobban rendre utasíthatná!

Ok, hogy majdnem 300 nm-es házban él, de abban kb. mekkorák külön-külön a hálószobák, ha SZERINTE 22 nm csak egérlyuk? Önmagában inkább hatalmas szoba, de 3 embernek azért tényleg szűkösebb! Viszont hogy pont ezért legyen beteg a gyerek, mert "megszorul bent a levegő" - ilyen abszurd dolgot se hallottam még! Mellesleg valóban 12 nm a minimum, amitől egy hálószoba hivatalosan is teljes értékű szobának számít, ha annál kisebb, akkor csak félszoba, 6 nm-nél kisebb meg semmiképp nem lehet! #6-os jól írta, 12 nm nem az átlag, hanem a minimum!

Ok, hogy nem akarod erőltetni, ez rendben is van, de előbb-utóbb akkoris külön szobába kell majd mennie, elvégre ha van elég szoba, akkor elég abszurd lenne, ha még tinédzserként is veletek aludna + Nektek is kell kettesben a magánszféra! Én például anno 13 évesen költöztem külön saját szobába, de szerintem már az is elég késő koromban volt!

2021. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!