Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ennek a szekrénynek mi a...

Ennek a szekrénynek mi a stílusának a megnevezése, illetve mennyit érhet? Felújított állapotban van.

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 16:21
 1/10 A kérdező kommentje:
2022. jan. 20. 16:21
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez a szekrény a XX. század húszas-harmincas éveiben készülhetett a XIX. sz. közepének biedermeier stílusának utánzására. Muzeális vagy bútortörténeti értéket nem képvisel, hiába van benne bútorasztalos szakmai tudás. A kicsi kereslet miatt a piaci forgalmi értékét tulajdonképpen nem lehet meghatározni.
2022. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre ez egy régi kabinet.
2022. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy mennyit ér a belefektetett anyag és munka arányában, de hogyha 50-60 ezerért el tudod adni, akkor mákod van.

Ha eredeti lenne, akkor 150-250 ezer

Én 2 ajtós eredetit adtam el 70ezerért.

2022. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Átmenet az art deco és a neobarokk között.
2022. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Bútorrestaurálással (is) foglalkozom.

Ennek a szekrénynek a mai világban -sajnos- nincsen értéke. A "nép egyszerű gyermekei" ezeket a még fából készült gyönyörű masszív bútorokat lomtalanításkor kidobálják, és ikeja pozdorját tesznek a helyére, mert az van a panelszomszédnak is.

Akik viszont értékelik ezeket a régi bútorokat anyagilag is, azok az antik és jóval díszesebb bútorokat keresik és nem számít, hogy hány millióba kerülne.

Szerintem hirdessed meg egy általad kigondolt összegért és ha nem jelentkeznek rá vevők, akkor havonta csökkentsed az árát.

2022. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miss Endzsi ***** válasza:
27%
Az ilyen lakkos fajta bútort mivel tudom átfesteni, hogy fehér legyen, vagy fekete?
2022. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet átfesteni, főleg ha eredeti???! Szentségtörés lenne, a stílus és hagyományőrzés semmibevétele, akkor inkább csináltass egyedileg!
2022. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Miss Endzsi ***** válasza:
24%

[link]


Ez is átlett színezve, nem értem, miért kell leragadni.

2022. jan. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Lehet, hogy restauráláskor feketére lett színezve, csakhogy ennek az eredeti állapotában is van fekete változata. Sőt, a legtöbb fekete.

Nekem is van ilyen, még restaurálás nélkül, eredeti és fekete.

Annyi a különbség, hogy az enyémnek elöl az oszlopok aranyozva vannak.


Amit te akarsz, az stílustörés, de csináld, ha neked az úgy tetszene!

Annyit azért nem ártana tudnod, hogy a tiéd nem lakkozva van, hanem politúrozva, amennyiben eredeti és valaki nem esett neki régebben egy vödör csónaklakkal.

Amennyiben politúrozva van, azt simán átmázolhatod bármilyen olaj, vagy szintetikus festékkel!

2022. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!