Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit ajánlotok arra, hogy a...

Mit ajánlotok arra, hogy a nagy nyári melegben elviselhetőbb legyen a meleg? Blackout sötétítő mennyire jó? Vagy mivel lehet enyhíteni ezt a meleget, ami nem olyan méregdrága?

Figyelt kérdés

A blackout sötétítő függöny kinek mennyire vált be, segít levinni a hőmérsékletet?

Azt hallottam, hogy kívül kell rakni valamit az ablakra meg az erkélyajtóra, mert ha a meleg már bent van a függöny nem segít semmit. Esetleg rakjak kívül blackout függönyt? A redőnyök ajtóra és ablakra elég drága mulatság lenne. Van valami jó tippetek? Ti mivel védekeztek a meleg ellen?

Szerencsére nekem északi fekvésű balkonom van, de azért elég meleg tud lenni. Elhúzom bent a függönyt, de nem sokat segít.



2022. febr. 16. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

A blackout függöny csak a fényt zárja ki, a meleget nem annyira.

Ha hatékonyan ki akarod zárni a hőt, külső árnyékoló kell. De ne függönyt tegyél kívülre, mert azt elfújja a szél..


Ja, hogy északi fekvésű...? Hát akkor tök fölösleges.... Akkor csak a meleg levegő megy be, mert nem éri direkt napsütés.


Egyébként ezt akartam ajánlani külső felszerelésre, mi is ilyesmiben gondolkodunk... De nekünk déli fekvésű a teraszunk a nappali előtt, meg a hálószobánk is. A két másik szoba észak-nyugati, ott nincs szükség ilyesmire.


[link]

2022. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valentino BROssi ***** válasza:
75%

Ha az a kérdés, hogy mit ajánlunk arra, hogy hűvösebb legyen akkor egy klímát.

Ha az, hogy mit ajánlunk arra, hogy elviselhetőbb legyen a meleg, akkor pl. mennyezeti ventillátort. Az enyhe légmozgás (0,5 m/s) kb. 3 °C-ot tud kompenzálni, másképp fogalmazva: ha megy a ventillátor a szobában akkor a 25 °C-os meleget 22 °C-os szobahőmérsékletnek érzékeled. A hőkomfortra hatással van még a bőrnedvesség (arcmosás), páratartalom, hősugárzók (pl. nagy fémtárgyak), stb.

2022. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb megoldás, ha kívül talán fél méterrel az ablaktól....jóval nagyobb fehér vásznat feszítesz ki egy cső keretre, mint az ablak..az olaszok nagyok az ilyen árnyékolásban...


Ha nem jó, akkor Gree klíma

2022. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én erkélyen feszítettem ki fehér vásznat, de az déli fekfésű volt, tehát a napsütés ellen "védekeztem" vele. Északi fekvésű lakásban nincs értelme, mert a meleg levegőt nem fogja fel, sőt, alatta ragad.. Igaz, én oldalra kikötősre szereltem, hogy ne kapjon bele szél és inkább hagyja bejönni a lakásba, ha már legalább fúj.
2022. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!