Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes felújított, antik...

Érdemes felújított, antik bútorokat venni?

Figyelt kérdés

Fiatal házaspár vagyunk, néhány bútort készülünk venni és meglepődve láttam, hogy még az "olcsó, IKEA-s" bútorok is elég drágák. Egy jobb fotel 100 ezer forint, egy kanapé 200 ezer fölött, stb.

Használt bútorok között ráakadtam jó pár teljesen felújított, antik bútorra, amik tulajdonképpen hasonló árban vannak, viszont tömör fából készültek és örök divatot, eleganciát sugároznak, a bútorlapból készült IKEA-s darabokkal szemben.

Mit gondoltok, érdemes ilyen bútorokat venni? Kényelmesek? Nektek milyen bútoraitok vannak?

Köszönöm!


Csak 1-2 példa: [link]

[link]

[link]


2022. márc. 3. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Az antik bútorok inkább dekorációs cikkek, nem használati, szerintem ha használni szeretnéd az adott fotelt akkor maradj az IKEA-nál.
2022. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen? Ezt nem tudtam.

Azt hittem, hogy akinek ilyenje van, az hasznalja is.

Alapvetoen vigyazok a butorokra, nem ugrok bele nagy lendulettel, nem eszem le oket, stb. Ez szamit valamit? Vagy igy sem javasolt?

2022. márc. 3. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Jól gondolkozol.

Az Ikea termék pozdorjából készült divatbútor és még eltüzelni is tilos mivel egészségre ártalmas anyagokból készítették.

Arra gyártották, hogy pár évig használja az ember, majd kidobja lomtalanításkor mert eladhatatlan és vegyen egy másikat ismét jó drágán.


Ezzel szemben az antik bútoroknak lelke van, de annak is volt aki legyártotta, ráadásul tömör fából készültek. Az asztalosszakma csúcsát képviselték azok a régi mesterek akik ezeket megálmodták és elkészítették.

A mai "asztalosok" képtelenek lennének egy ilyen barokk bútort kifaragni ill. legyártani.

(Ezek nem is asztalosok, csak "aranyáron dolgozó, pozdorja-összecsavarozó szakmunkások".)


Egy igényes ember az igényes lakását antik bútorokkal rendezi be, arról már nem is beszélve, hogy ezeknek az egyedi és régi bútoroknak az ára folyamatosan emelkedik.

2022. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy szegény 1-es milyen marhaságot írt.

Nyilván még a közelében sem járt soha normális antik bútoroknak.

Pont az ellenkezője az igaz, hiszen az antik bútorokat már -akár- több száz éve nyüstölik és még mindig állják a sarat.

2022. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mit gondolsz az első válaszról? Szerinted bátran lehet őket ugyanúgy használni, mint bármilyen más bútort?

2022. márc. 3. 20:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, most látom, hogy írtál arra is, köszönöm!
2022. márc. 3. 20:13
 7/13 A kérdező kommentje:
2022. márc. 3. 21:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek van rá pénze, akkor sokkal jobban jár, mintha kétévente venni kéne valami modern szart
2022. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez egy gyönyörűen felújított fotel, és ebben az állapotában kb. az lehet az ára amit írtál privátban. (Ilyen szépen egy debreceni mester dolgozik.)

Ez biztosan nem fog szétesni 20 év alatt sem, csak a kárpitja kényes némileg.

(Nekem ezek a vékonyka lábak nem jönnek be és jobban szeretem azt is ha dúsabb a faragás, de az az én ízlésem.)

Viszont ha nektek tetszik, akkor egészen nyugodtan vegyétek meg, szép és hasznos dísze lesz a lakásotoknak.

2022. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2022. márc. 3. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!