Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rakjak fel egy szőnyege...

Hogyan rakjak fel egy szőnyeget a falra?

Figyelt kérdés

Nagyon csupasznak érzem a hálószoba falát, és gondoltam kéne rá egy faliszőnyeg. Kerestem neten kimondottan úgy, hogy falvédő, de azok csúnyák voltak, egy sima szőnyeget is fel tudok valahogy szögelni? Ti hogy csinálnátok?

Pl egy ilyesmi vékony, könnyebb szőnyegre gondoltam

[link]



2022. márc. 21. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szegelni max vályogfalra tudod, de ott is jobb ha hosszú csavart hajtasz a falba.

Általában úgy szokás, hogy veszel barkácsboltba gyalult lécet. Ezt lelakkozod(vagy nem). Aztán 2 tiplivel és csavarral fel lehet fogat i a falra. A lécre pedig a falvédőt. Kis szeg, vagy szőnyegre varrt karika segítségével felrakod rá. De tűzőkapoccsal is fel lehet ütni a fára.

2022. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mérd le a vásárolt szőnyeget, attól picivel nagyobb gyalult-léc keretet fúrj fel a falra, ahová szeretnéd. Ha ez nem megy, akkor vegyél egy tubus nagyon erős ragasztót, azzal ragaszd fel a méretrevágott léceket. Egy óra múlva már szegelheted is a faliszőnyeget..


Illetve azt is megteheted, hogy furatsz valakivel három-négy-öt db 6-os lukat a falba(vízszintesen, a szónyeg méretének megfelelően)

Abba beleütetsz műanyag dűbelt, ebbe bármelyik barkácsban kapható kampós csavart tekersz..ezekre akaszthatod a szőnyeget(persze, ha vartál rá akasztógyűrűt) könnyen levehető, és ugyanígy visszatehető, illetve cserélhető.


Nem tudom, ez kielégítő-e?

2022. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy szokták, hogy felfúrnak egy lécet, amin horgok vannak, és a szőnyegre meg karikák kerülnek felvarrásra. Így le lehet venni tisztítani. Na meg a szőnyeg és a fal is kevésbé lesz lyukas :)
2022. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A falvédő mért nem jó?
2022. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a fal, van-e és milyen mély a vakolat. Nálunk 4 kisebb súlyú antik perzsaszőnyeg van a falon egyszerűen acél képszögekkel felszegelve, 1 szőtt falvédő félkör keresztmetszetű falécre van vastag pamutszállal felvarrva (a faléc 2 helyen tiplihez van erősítve).
2022. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat
2022. márc. 21. 20:34
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 az is jó lenne, csak nem nagyon találtam olyan mintát/színt, ami illene a szobába.
2022. márc. 21. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem mostanában nem divat a falvédő, mert én is mindet ami nálunk van egytől-egyig varrattam varronovel vásárolt anyagból. Boltban, készen alig van választék és vagy gyerekeknek való vagy tré.

Tudom nem a kérdésre válaszoltam, de azt már megtették mások. A készíttetett falvedoimet amúgy én is lécre tettem fel.

2022. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!