Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ágy újra összeszerelés után...

Ágy újra összeszerelés után miért nyikorog?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 10 honapos IKEA brimnes ágyunk, amit költözés miatt szétszedtünk, majd újra összeraktunk, de sajnos most nagyon nyikorgós lett.

A régi lakásunkban eddig volt alatta szőnyeg, de a mostani új lakásunkban padlófűtésünk van, így nincs alatta szőnyeg. Ha teszünk alá szőnyeget, akkor is fog szerintetek nyikorogni, vagy az megoldja?

Hallottam olyat, hogy ezeknek a bútoroknak az a végzete, ha szétszedik, majd újra összerakják, de nem hittem benne.

Adjuk el, vegyunk egy újat? Szerintetek hogy lehetne megoldani ezt? (Asztalos szedte szét és rajta össze, szóval nagyon valószínű, hogy nem azzal van a baj, hogy nem jól van összerakva, sajnos..)



2022. márc. 22. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel oldhatók a kötések (magyarán mindent csavarok és kötőelemek tartanak össze) így az egymáshoz érintkező felületek "súrlódnak" a mozgástól.

Ez a súrlódás pedig hangot generál - nyikorog. Nyilván a hang a kötések szorosságától függ.

Az igaz, hogy ezek az IKEA-s bútorok nem szeretik a bontást. Szekrénynél stb. még nem gond mert azt nem éri nap mint nap változó terhelés. De ágynál a mindennapos ki-be fekvés miatt egyre inkább kilazulnak a kötések.

Megoldás lehet, hogy minden kötést/csavart újra meghúzni (ha meglazultak volna). Ha ez sem oldja meg a problémát, akkor szét kell szedni és minden illesztés közé nyomni kell valamilyen átlátszó szilikon ragasztót, majd egyből összecsavarozni.

Érdemes egyébként kifülelni honnan jön a nyikorgás, az ágyrács is okozhatja, vagy ha kétszemélyes az ágy akkor a középső gerincmerevítő (főleg ha valamilyen fémből van).

2022. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nem az ágyrács, erre rájöttünk, a többit átnézzük. Remélem nem kell újat venni, mert amúgy ránézésre semmi baja és én nagyon szeretem.
2022. márc. 22. 15:34
 3/4 puritan ***** válasza:
100%

Nekünk ugyanilyen ágyunk van, és nem nyikorog, viszont inog egy kicsit, ha bátrabban ledobom magam. Nem volt még szétszedve, 2-3 éves lehet.

A régi ágyunk az viszont nagyon nyikorgott. Rájöttem, hogy az ágyrács csinálja, és úgy oldottam meg, hogy azokra a felületekre, ahol az ágyrács felfekszik vékony gumilapokat ragasztottam (biciklibelsőt :-) ) meg oldalt is, ahol hozzáérhet a kerethez. Ez megoldotta a problémát, viszont nagyon ronda volt. Szerencsére nem látszott.

2022. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekünk ez a LEIRSUND nevű ágyrács van a keretben, ami lécenként benne van ilyem gumi léctartoban. Nem bántam volna ha az nyikorog de nem az sajnos. Hétvégén majd jobban meghúzgáljuk a csavarokat, hátha segít. Ha nem, akkor jön a ragasztós módszer amit az első válaszadó írt.
2022. márc. 23. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!