Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színre festessük...

Milyen színre festessük kislányom gyerekszobáját, hogy menjen hozzá a sötétitő és a függöny? Valami jo kislányos szobát szeretnék neki, eddig zöld rozsaszint szerettem volna de megy ehhez a függöny?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2010. szept. 23. 12:49
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

igy talán jobban látható-

2010. szept. 23. 12:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sárga legyen.

Egyébként meg válasz valami olyan színt, mint amilyen a sötétítőn van. Akkor biztos passzolni fog.


Nekem a rózsaszín fal világ életemben bántotta a szemem, de ezzel szemben sokan festik ilyenre a falat. Szóval nem mérvadó a véleményem.


Találtam egy ilyen szöveget:


"A gyerekszoba színezésére alkalmas színek: a kék és az ibolyaszín árnyalatai, a bőrszín árnyalatok, és a rózsaszín gyengéd árnyalatai. Az erősen stimuláló élénk színek nem alkalmasak, különösen a nagy felületek, például a falak színezésénél kerüljük őket. Úgyszintén kerüljük a túl sok piros és élénksárga színt, inkább a pasztell színeket alkalmazzuk. A zöld árnyalatok úgyszintén megfelelőek, de kerüljük a túl sötét és nyomott színeket, hiszen kellemetlen hűvösséget adnak a gyerekszobának.


Ne feledjük, hogy a napos színek világosítják, a fehér szín tágítja a helyiséget. A sötétebb színeket csak kisebb mértékben alkalmazzuk.


Ügyeljünk arra is, hogy túl sok szín és minta kombinálásával ne okozzunk túltelítettséget illetve agresszív hatást. Ez elkerülhető, ha az egyes elemek élénkebb (pl. dísztárgyak), míg a háttér (mennyezet, járófelület, falak, függönyök) visszafogottabb színűek. Így például a cifra mintás tapéták előtt nem jól mutat a többszínű bútor, és ellenkezőleg: az egyszínű bútor mögé bátran alakíthatunk ki élénkebb hátteret."



Itt gyűjthetsz ötletet:

[link]

2010. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én lakberendezőként végeztem, de az építőiparban dolgoztam évekig és megszoktam, hogy a burkolásnál már a gyerek szobákat is nekem is kellett megszervezni.

Én azt javaslom neked, hogy mivel egy lakást nem szoktunk évenként átalakítani, te is 16 évre előre gondolkodj.

Legyen egy világos, halvány tojás szín a falon, amihez aztán az égvilágon minden színt tudsz rakni és a színek lecserélésével át is alakíthatod a lakást, főleg egy gyerekszobát, ami évente más hangulatú.

Ehhez aztán olyan függönyt raksz, amilyet akarsz, bármilyen kiegészítőt.Azért mert lány, nem kell rózsaszín barbie kislányt csinálni belőle. Ezek a színek irritálóak lesznek hosszútávon.

2010. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja..elfelejtettem, soha nem a kis kiegészítőkhöz válasszkk a nagy színeket. Ne a függönyhöz válaszd a szobaszínt, hanem fordítva.Az elsődleges, nagy felületek színei az alapok,mindig.
2010. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!