Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy függönynek a padlóig kell...

Egy függönynek a padlóig kell érnie, vagy a radiátor vonaláig?

Figyelt kérdés
Szerintem úgy szép, ha leér a padlóig, viszont azt olvastam, hogy akkor meg veszít a radiátor a fűtőértékéből.

2022. aug. 24. 11:53
A kérdező szavazást indított:
Padlóig
Radiátor vonaláig
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ez az örök dilemma nálunk is...


Én vagyok az esztétika-mániás - a férjem meg a műszaki szempontokat veszi előre. :))))

2022. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen ne érjen le a padlóig, mert akkor nagyon koszolódik és zavaró is lehet. Esztétikailag is a radiátor vonaláig szép. Persze, ha normál, hagyományos radiátor van, nem valami design elem, aminek teljesen máshol van az alsó vonala.
2022. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
A függöny a nyílászárót takarja el, ne a falat. Szerintem elég hülyén néz ki, ha földig ér, miközben méter magasan kezdődik az ablak.
2022. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

3: ez abszolút ízlés kérdése.....


Nálunk pl. faltól-falig van ablak, és sokkal szebben mutat pl. a behúzott sötétítőfüggöny, hogy padlóig takar mindent. Nem csak olyan miniszoknyásan a párkányig. :-D

2022. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk 2 függönyünk van: a nyári földig ér, a téli csak a radiátor tetejéig.
2022. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szép, ha földig ér, de ha radiátor van az ablak alatt, akkor nem annyira praktikus szerintem.
2022. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Műszakilag akkor hatásos a téli fűtés, ha a függöny a radiátor és az ablaküveg között van, mert akkor a felszálló meleg levegőt nem hűti a hideg ablaküveg.
2022. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam kicsit öszvérmegoldás van, mert olyan függönyt gondoltam, ami a radiátor vonaláig ér, de kicsit (10 cm) hosszabb lett,így a radiátor tetejére "omlik",inkább mögötte van,ami tulajdonképpen nem is néz ki rosszul és praktikus is.
2022. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a radiátor alsó vonaláig ér. Nekem nem tetszik, ha a padlóra lóg. Meg tuti mindig rálépnék.
2022. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha faltol falig ablak van, akkor padlóig, ha csak önálló kis ablak, akkor a radiátorig.

Egyébként nem ront a hatásfokon a hosszú függöny, ha az ablak jól zár

2022. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!