Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panelban, ha a bejárati ajtót...

Panelban, ha a bejárati ajtót kicserélem, mennyire fog hangszigetelni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vagy leginkább esztétikai szempontból lesz változás? Olyan most, mintha nem is lenne ajtó, minden behallatszik több emeletről is hallom, hogy bevágják az ajtót és kopogós cipőben elindulnak.
2010. szept. 24. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
hát a panel az már csak ilyen
2010. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy optikailag jobb lesz, de a hangszigetelés nemlesz jobb. A panelban ugyanis az a legnagyobb baj, hogy a födém átmegy az egész épületen, ugynaigy a falak is, és ez által vezetik a hangot.

Ami kicsit segit, ha vastagabb szönyeg van a lakásokban a padlón, akkor nem annyira hallatszik a mászkálás, egyébként nem sok mindent lehet tenni.

2010. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az én mászkálásom nem hallatszik, vagy a lakásba nem jön be annyira a zaj a födémen keresztül?
2010. szept. 24. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A te mászkálásod,és a zajt,amit okozol, a melletted és az alattad levő lakó hallja!

Valamit segít a lépcsőházi zaj ellen,ha a szoba ajtó elé mennyezetig érő,vastag függönyt teszel. Igaz,mi amikor ott laktunk a huzat miatt szereltünk fel függönyt. Azon sokat segített,de a lépcsőházi zajt a fürdőszobán keresztül is hallottuk.

Az ajtot fölöeleges lenne kicserélni,mert a zaj akkor is behallatszana.

2010. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg igenis az ajtó a hibás. nekem olyan fos ajtóm van, hogy még azt is meghallom, ha valaki fingik a lépcsőházban. és nem hiszem, hogy a födém a hibás. az más kérdés, ha kopognak a cipővel, vagy rohangálnak a lakásban.

de pl még a nappaliban is hallom, ha valaki az ajtóm előtt pofázik.


én azt mondom, hogy valamennyit dob a dolgon, ha új ajtód van. inkább biztonsági és esztétikai szempontból de a hangot is szigeteli vmennyire. ja, és persze a hőt.

2010. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen ajtóra cseréled le. Ha ugyanolyanra, csak újabb kivitelben, akkor nem fog hangszigetelni. Ha speciális hangszigetelő ajtóra (mint amilyen a stúdiókban van), akkor igen.
2010. szept. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!