Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Akváriumba lehet virágot/szoba...

Akváriumba lehet virágot/szobanövényt ültetni? (Víz és halak nélül)

Figyelt kérdés

Van itthon egy 60cm hosszú * 25 cm széles 40 cm magas akváriumom, halat nem akarok benne tartani, virágot vagy más szobanövényt esetleg lehetne bele ültetni?


Ha lehet, hány centi virágföld kell bele és ha lehet milyen virágot ajánlotok, ki is lóghatna az akváriumból idővel, vmi zöldre gondoltam, az feldobná a szobám, de nem ismerem a szobavirágok típusait.


Köszi, ha valakinek van ötlete!


2010. szept. 27. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor tarthatsz benne növényeket, ha nem akvárumként tartod - tehát viz nincs benne. A legtöbb meleg és páraigényes növény jól megvan benne, ha elegendö fényt kapnak. Az akváriumot vagy ablakpárkányra kell tenned, vagy mesterségesen világitani kell.

A legtöbb levélbegónia, szobapáfrányok, orchideák, broméliák szépen megvannak ilyen körülmények között.


Ha növényvitrin néven keresgetsz a neten, akkor találsz több infót.

2010. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akármit ültethetsz bele. Ha kisebbfajtákat választasz, akkor pl. lehet olyat, hogy beülteted, megöntözöd, aztán lefeded az akváriumot - ilyenkor nem is kell már vele semmit tenni, csak nézni, ezt hívják akváriumkertnek. Mivel fedett, egy saját külön mikroklímája alakul ki.

De ha nem feded le, akkor is ültethetsz bele növényeket, a lényeg, hogy alulra tegyél kavicsréteget, hogy ha véletlen túlöntöznéd, legyen hova lefolyni a víznek és ne rohadjanak be. Az, hogy mennyi föld kell, attól függ, mekkora növények kerülnek bele, mekkora a gyökerek helyigénye.

2010. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!


Az akváriumba természetesen nem kerülne víz és az ablaktól kb. 2 és fél méterre kerülne egy szekrény tetejére 1,7 méter magasra, nem tudom, hogy mennyi fény kell a virágoknak, az elég vajon, ha néha felhúzom a redőnyt pár órára, mert általában le van engedve napközben is, főleg a nyári melegben, nyugati fekvésű a lakás, nyáron tehát nagyon felmelegszik, egyébként fajtákat tudnátok írni, valami zöldellőre gondoltam, fiú vagyok, tehát nem nagyon értek az ilyesmihez.

2010. szept. 27. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem is rakhatsz. pl. a páfrány jól néz ki
2010. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" ablaktól kb. 2 és fél méterre kerülne egy szekrény tetejére 1,7 méter magasra, nem tudom, hogy mennyi fény kell a virágoknak, az elég vajon, ha néha felhúzom a redőnyt pár órára, mert általában le van engedve napközben is,"


Ilyen körülmények között gyakorlatilag teljesen sötét van egy növény számára, esetleg valamilyen páfrány elvegetál egy ideig, de még ezeknek is kevés a fény. Egy növényt nem lehett lehúzott redöny mögött tartani, kivéve, ha elég sok és erös neoncsöves világitást szerelsz fel.

2010. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!