Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy oldottátok meg, ha a...

Hogy oldottátok meg, ha a mosógép zsinórja nem ért el a konnektorig?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van hosszabbító is, de nekem a konnektorom magasan van a szekrény fölött, nagyon nehéz ki-be húzgálni állandóan. 😞
2022. nov. 22. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hosszabbító megfelelő vastag kábelből, lengő dugaljal. Hát mit mondjak, ha magasan van a konnektor, akkor tetetni kell egyet alacsonyabbra.
2022. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Hosszabbító. Minek azt ki-be húzgálni? A miénk a gép mögött van bedugva, nem csesztetem, ha muszáj kihúzni el lehet húzni a gépet, vagy ha olyan a dolog lekapcsolni az egész áramkört.
2022. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Oda raktam a konnektort ahova elér... igaz, nekem külső fali konnektorjaim vannak, külső kábelcsatornás MT kábelek, nekem csak párat csavaroznom kellett...
2022. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Miért kellene ki-be húzogatni állandóan?

Ha áramtalanítási akarod, aminek nincs sok értelme, akkor sem kell a hosszabbítót kihúzni, hanem ki lehet húzni a gépet is a bedugva hagyott hosszabbítóból, vagy olyan hosszabbítót venni, amin van kikapcsológomb.

2022. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

természetesen egy kínai hosszabbítóval. Mielőtt bárki is a pisztolyához nyúlna, ugyanabban a boltban lehet kapni dugvillába szerelt 30mA-es FI relét. Na ezt kell a hosszabító elé bedugni akonnektorba, majd ebbe a hosszabbító.


Ebből soha nem lesz áramütés.

2022. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálam az összes hosszabbító előtt dugvillás FI relé van. Mindegy, hogy a kerti hosszabbító, a kúti szivattyú hosszabbítója, vagy a sasliksütőjé. Még nem vágott agyon senkit az áram. Ötezer egy konnektoros kültéri FI..annyit csak megér a nyugalom, biztonság.
2022. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hovarju válasza:
100%

Egy kikapcsolható hosszabbítót dugtam a konnektorba.

Ha nem használom a mosógépet, csak a hosszabbítót kapcsolom le, így nem kell állandóan kihúzni.

2022. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Hosszabbító. Esetleg új konnektor beszerelése.
2022. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"a konnektorom magasan van a szekrény fölött"


Ha már ilyen ügyesen oldottátok meg, akkor érdemes lehet a mosógépet is a szekrény tetejére tenni.

Így legalább praktikus lesz.

2022. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Én csinálnék egy hosszabbítót 3G1,5mm2 kábellel, amelynek a dugalj része falon kívüli szerelvény és csapófedeles, fröccsenés ellen védett. Ezt a dugaljat felcsavarozni a szekrény oldalára hogy fixen legyen. Amikor mostok, ehhez tudjátok csatlakoztatni a gépet. Kábel rögzítése szegelhető körmös bilinccsel megoldható.

Ez a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás. Óva intek mindenkit attól, hogy valami ócska elosztóval bűvészkedjen, ami kb. semmi ellen nem védett, ebből jönnek az áramütéses balesetek. Azt már meg sem említem, vizbeszivárgás esetén részleges testzárlat keletkezhet, ami ellen a kismegszakító semmit nem véd, de még az ávk is kétséges... Egyébiránt a kérdező teljesen jól látja hogy használaton kívül áramtalanítandó a mosógép, ez így szabályos, mellesleg a gép használati utasítása is tartalmazza! Senkinek nem javaslom, hogy folyamatosan a hálózathoz csatlakozzon a gép, ez villamos szempontból indokolatlan plusz kockázatot jelent! Ha nem használjátok, huzzátok ki!

2022. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!