Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha be van vezetve a lakásba a...

Ha be van vezetve a lakásba a gáz,az igazából veszélyes?

Figyelt kérdés
Mostanában ilyeneket hallottam,hogy inkább villanytűzhely van mert "legalább nincs bevezetve a gáz"...meg hogy valaki kiköttette a lakásából a gázt,mert "nem bízik benne"...nekünk be van vezetve a gáz,azzal főzünk,radiátorral fűtünk. Még sosem gondolkodtam azon,hogy ez baj lenne az utóbbi 35 évben. Most akkor sokkal jobb lenne kiköttetni?
2022. dec. 30. 22:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

ugye viccelsz? egy ember kiköttette a gázt, mert nem bízik benne...a több millióból?

A városi gázt(is) merkaptánnal büdösítik, hogy ha szivárgás lenne valahol, akkor azt érezni lehessen. Emberek milliói vágynak, várnak a vezetékes gázra.


Hajrá, köttesd ki!


Például a Gazdagréti lakótelepen több tízezer lakásban nincs gáz, csak villany, és távhő..még nem fordult elő gázrobbanás.

A gázrobbanás pont olyan, mint a repülőgépek biztonsága. Néha van egy hiba, akkor bizony annyi...hány millióból is.


Ja, még annyit, hogy többszázezernyi lakásban van palackos gáz, ami a palackcsere miatt veszélyesebb, mint a városi. Mégsincs hír robbanásról..ha van, akkor azért, mert pocsolyarészegen cserélt palackot a versenyző...


Szerencsés új évet...aludj jól.

(A Földanyácska évmilliókkal ezelőtt gondoskodott róla, hogy a homo sapiensnek jobb legyen az élete, ezért van annyi gáz a föld alatt)

2022. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
ha már az van, az van. Karban kell tartani az eszközöket, konvektort mi is évente ellenőriztetjük de a gázszagot egyébként is lehet érezni ha szivárog mert szagosítva van. Meghibásodás jeleire figyelni kell pl láng sárgás nagyon, akkor ki kell tisztíttatni, vagy ha nehezen gyullad be akkor is hiba van, de ha ezek rendben vannak és ellenőrizve, nyugodtan használható. Vettünk szén monoxid mérőt is, meg egy időben én is féltem a robbanástól, papára kell rászólni, hogy ne hagyja nyitva a gázt, mellette hagyta a gázpalackot a tűzhelynél, de ilyenekre azért gondolom mindenki figyel :) szóval csak ezeken múlik, és nincs semmi baj.
2022. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

A válaszom: Nem!! Ha az elmúlt 35 évedet nézed volt valami bajod??


Mellékesen mondom, hogy ha mindenki “leszokna” a gázról, és áramot használna, azt nem bírná a jelenlegi villamos hálózat…

2022. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az mit jelent,hogy nyitva hagyja a gázt? ..Nekünk be van épitve a főzőlap,ha megnyomom,rögtön gyullad,rögtön el is engedem. Van a kondenzációs kazán,az elenőriztetve van. Mit kéne még ellenőrizni? Vagy a kinti csöveket ellenőriztessem amik a házon futnak?
2022. dec. 30. 22:49
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!


Neked mi bajod van?!?!?!?


Mindent jól csináltok!!

2022. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nincs bajom. Mostanában újitgatjuk az egész házat. Ez a gáz kérdés eredetileg fel sem merült,csak beszélgettem emberekkel (modern lakóparkban élő barátok) és mondtak a gázra mindenfélét.
2022. dec. 30. 22:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
gáztűzhelyre gondoltam meg konvektornál, fürdőszobai fűtésnél volt, hogy szerelő se kapcsolta vissza vagyis nyitva volt a gáz azaz jött de a lángot nem adta rá, vagy hogy mondjam s úgy nem szabad hagyni, de most olvasom, hogy nálatok kazán van
2022. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Amúgy vettem szénmonoxid mérőt,direkt ajánlott fajtát. Tűzet gyújtottam,papirt,fát égettem,füstöt fújtam rá,semmire nem reagált. Aztán egyszer megszolalt. Olyan hangja van,hogy szerintem egy idősebb ember ettől lazán szivrohamot kap. Szoval ennyit a biztonsági megoldásokrol is...
2022. dec. 30. 23:07
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
inkább hangosan szoljon mint sehogy ha mégis baj lenne, idősebbnek rossz hallással jobb esélye van hallani és felriadni rá.
2022. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal érdemes tisztában lenni, hogy a CO érzékelő nem fog az általad felsorolt hülyeségekre jelezni…. Kondenzációs kazánod van. Szerinted arra mikor fog jelezni a CO érzékelő?? ( a válasz: soha)
2022. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!