Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen TAPÉTÁK azok, amik a...

Milyen TAPÉTÁK azok, amik a Gödöllői Királyi Kastély és a Sándor Palota termeiben a falakat borítják? Nekem "ruhaanyag-szerűnek" tűntek, azaz mintha valódi (és motívumokkal díszített) szövet lenne, nem olyanok mint a mai papír anyagú tapéták... Lent!

Figyelt kérdés

Nekem "ruhaanyag-szerűnek" tűntek, azaz mintha valódi (és különféle motívumokkal díszített) szövetek lennének, nem olyanok, mint a mai papír anyagú tapéták, melyeket szövettapétáknak hazudnak a kereskedések...


(Ez utóbbiak tipikus mai taszító, azaz csupán papírszerű anyagok, melyek csak helyenként tartalmaznak szövetet, de ettől még ugyanazon papír/vinyl anyagok, melyek miatt a modern tapétákat nem lehet elviselni. Szó szerint meg lehet simítani, nem ruhaanyag hatásúak, hanem, mintha csak holmi díszes papír/műanyag borítaná a falakat... Ezekkel szemben a fenti palotákban pedig mintha valódi szövet lenne a falakon. Elképesztően jó már csupán rájuk nézni is! Szeretném tudni, hogy az üzletekben, vagy manufaktúrákban milyen anyagot keressek.)


Nagyon-nagyon köszönök minden használható segítséget!


Békés, boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!



2023. jan. 1. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégiben egy másik, gyönyörűen restaurált magyar kastélyban jártam.

Ott kiemelték, hogy az 1900-as évek elejéről fennmaradt korabeli fotók alapján rendelték újra a tapétákat az eredeti gyártó cég jogutódjától, angol cégtől.

A korábbi időkben William Morris pl népszerű enteriőrökhöz alkotott gyönyörű mintázatokat, ez a cég pl foglalkozik ilyesmivel is, papír- és selyemtapétákkal is, egyéb kiegészítőkkel is:


[link]


Nekem azért nem WM tapétám van (milliós nagyságrend pár nm is)- de van modernebb környezetbe is vállalható ún szövetHATÁSÚ tapéta is ( húzós árú ez is…)- spt az enyém pl ilyen látvány és tapintás mellett valamennyire tűzálló is (certifikáttal).

2023. jan. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Textil volt régen.
2023. jan. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mai napig vannak selyem, szövet és textil tapéták.
2023. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hármas, amiket nekem mutattak több helyen is azok csak szövetnek, selyemnek TŰNŐ, de közelebbről nézve valójában csak egy újabb tucat papír/műanyag tapéta volt mind (benne alig néhány szövet, vagy selyem SZÁLLAL).

Hidd el, teljesen más a kettő! A palotákban, kúriákban láthatóak kellemesebbek a szemnek és a tapintásnak.


Első, a tiédre milyen magyar keresőszavakkal érdemes rákeresni? Kíváncsivá tettél milyen a barokk tapétához hasonló (de modernsége ellenére mégis vállalható) mai hangulatos tapéta.

2023. jan. 2. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A vastag tapéta sem jó,jobban penészedik, a textil elszineződik, fakul, nehezebben javítható, drágább. A nagyobb tapétaboltokban (google első oldala) sokféle tapétát találsz és az ügyfélszolgálaton is segítenek.
2023. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!