Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Csupasz, lelakott 90nm lakást...

Csupasz, lelakott 90nm lakást mennyiből lehet igényesen felújítani, berendezni?

Figyelt kérdés

Találtam egy ingatlant ami megfelelő lenne, de nagy kérdés, hogy saccra mennyiből tudnám felújítani. Bútorokat ne számoljatok!

Bp, feladatok: 2 falat kellene felhúzni, teljes festés, padlóburkolás(pcv 60m2 kb, + maradék (konyha, wc, fürdő)csempe), konyhaszekrény + munkadíj mindenre!!


Nagyon örülnék, ha tételesen írnátok, saccra én is számolgattam már, de minden kommentnek örülök, ami saját tapasztalat, az árakat tekintve!! Mesteremberek hozzávetőleges díját is jó lenne tudni.


2010. okt. 3. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nagyon nehéz megsaccolni, mivel mindenütt más-más munkadíjjal dolgoznak a mesterek.
2010. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz megbecsülni, de mivel igényes felújításról írsz (jó anyagokból, jó mesteremberekkel, akinek a minimum napi díja 10-20 ezer forint), szerintem alaphangon is az alsó határösszeget minimum 600 ezer forintra taksálom. Bár van olyan konyhaszekrény, ami önmagában 100-150 ezer forint.
2010. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második hozzászóló, szerintem elég karcsú amit leírsz. Szerintem az anyagár a többszöröse annak, amit leírtál. Én 150 ezerért még nem láttam igényes konyhaszekrényt, főleg, hogy gondolom a konyha ekkora lakásban már elég nagy (csak a konyhaszekrényre tippelnék 500 ezret).
2010. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 85%, igazad lehet hogy alábecsültem az összeget, de amit írtam, az legfeljebb egy kiindulási pont, nyilván a felső határ a csillagos ég.:) Mert ugye PVC padlóból is 1000 és 10.000 Ft-osat is lehet választani, járólapról, a csempéről, bordűrről fugázó anyagokról nem is szólva. És hol vannak a szaniterek? (akril hidromasszás kád, zuhanyfülke, WC, bidé, szerelékek) Igen, csak azok kerülhetnek akár millió közeli összegbe. A konyhai gépek (tűzhely, páraelszívó, mosogatógép) stb. igényesség esetén szintén kerülhetnek igen sokba.


Áááh, én inkább már nem is számolok :)

2010. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem az 50nm-es full lerobbant lakásom felújítása került konyhabútorral, teljes burkolatcserével, 1 fal bontással, új villanyvezetékkel, kisebb gázszereléssel 2M ftba. Bp-en.

ebben benn van az anyag és a munkadíj.

ja, és akkor a háztartási gépekről még nem beszéltem...


nos, egy 90nm lakás, ha szépet szeretnél legalább ennyi lesz.

2010. okt. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Én 1.5-2M körülire tettem, ebből jelentős rész, 20-30 százalék a konyhabútor :( :) nem spórolok mindenen, de azért nem is a legolcsóbbat, inkább ésszerű keretek között próbálom majd...

Esetleg ötlet, hogy honnan lehet megbízható szakembert szerezni?

Még egyszer köszönöm!

2010. okt. 4. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a villanyt teljesen át kell szerelni/főleg a felbontások és a régi aluminium vezetékek miatt/ az kb.

min: 400 ezer anyagostól /vill. szer./

2010. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!