Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért árulnak használt bútorok...

Miért árulnak használt bútorokat közel teljes áron?

Figyelt kérdés

Jó lenne egy plusz szekrény a kupi szobánkba. Mivel nincs szem előtt egy használt is teljesen megfelelne, nagyjából az elképzelés is megvan színben és az alapján, hogy mi fér be...

Régen használtam már a marketplace-t bútor vásárlásra, de én a napokban döbbenten állok a kínálat előtt újra és újra. 55-65 ezer forintért akarnak eladni olyan szekrényeket, amik 70-75 ezer forintért mozognak újon. És még menjél házhoz, szedd szét, csomagold be úgy, hogy ne sérüljön, cipeld le, stb. Akkor már az ember egy újat vesz inkább.

Amikor én szabadulni akartam a bútoraimtól konkrétan a teljes ár töredékéért adtam, csak vigyék el és régen valahogy ez is volt a szokás, amikor az albérletemet rendeztem még be.

Úgy látom mégcsak a minőség, vagy divat sem számít, mert a divatjamúlt színű bútorok árain is csak meresztgetem a szememet.

Nyilván csak ventiláltam, nincs erre egzakt válasz, de akik követik, ezeket el lehet adni tényleg ilyen áron is?


2023. máj. 19. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább újat veszek, abban nincs ágyi poloska, tiszta, van garancia. Ugyanígy vagyok a ruhákkal is, hiszen újat is kapok annyiért, amennyiért a használtakat árulják.
2023. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nemaRendőrség ***** válasza:
18%

Mi eladtuk a labbútorainkat, vételi ár felett, pár nap alatt. Igaz, házhozszállítással adtuk a felét (plusz pénzért)


Új bútor alig van, heteket kell rá várni. Plusz a színük sem tetszik mindenkinek, szerintem is nagyon industriálisak, nem túl otthonos darabok.

2023. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, ez kereslet kínálat eredménye.

Ha nem lenne aki ennyiért megveszi akkor kevesebb lenne az áruk.

Sokan még ingyen adják a bútort ha jön valaki aki elviszi.

2023. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy legyen miből alkudni.
2023. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A marketplace egy átverés, hogy mást ne mondjak, de többnyire a tudatlanság, tájékozatlanság "piactere". Időnként az a benyomása az embernek, hogy az ott hirdetők nincsenek tisztában a valós árviszonyokkal, inkább többet írnak ki, mint amennyit valóban ér a dolog vagy kéjelegnek abban, hogy nekik milyen magasra tartott holmijuk van. Én a régiség-műtárgy kategóriában szoktam nézelődni, időnként a dísznövényeknél. Megdöbbenek, amikor orchideákat kétszer akkora áron árulnak, mint amekkorán az OBI-ban, Praktikerben megvehetnék. A Praktikerben 249- Ft-ra leárazott orchideám 3 hónapot töltött déli fekvésű ablakban és most úgy virágzik, mint a leárazás nélküli 4 ezres.
2023. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotban van, akkor miért ne adhatná el közel teljes áron? Mi tud tönkremenni egy polcon? Még kisebb esztétikai hibával is teljesen rendben van az ár.
2023. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Részemről mindenki annyiért adja el, amennyiért akarja/tudja. Én csak meglepődtem. Nekem vevőként macerás, hogy szét kell szerelnem, csomagolnom, szállítanom kell, így jelentősen olcsóbbnak kell lennie az újnál, hogy vacakoljak vele. Persze nem gondolkozunk egyformán.
2023. máj. 19. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem. Ha én azt akarom, hogy ne nekem kelljem szétszerelni, akkor megkérem rá az eladót.
2023. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az eladó pedig gond nélkül mondhatja azt, hogy ebben nem tud segíteni. :)
2023. máj. 19. 23:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondhatja, de akkor én is mondhatom, hogy a viszontlátásra! :)
2023. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!