Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » MDF-ből készült konyhabútorról...

MDF-ből készült konyhabútorról véleményke, tapasztalatok? Nagyon kényes?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik és ebben gondolkodunk... esetleg van valakinek tapaszatalat róla, illetve aki ért hozzá ez melyik kategóriába tartozik? olcsóbb mit a tömör fából készült bútor, vagy sem?
2010. okt. 12. 10:41
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Nekem mdf-ből készült konyhám van, és nagyon szeretem. Könnyű tisztán tartani, egyáltalán nem kényes. Szerintem olcsóbb, mint tömör fából. Rengeteg mintázatból és színből lehet választani.

2010. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szakiként írok ez talán többet vagy másként segít.


Maga az mdf front azt a technológiát takarja, ahogyan elkészítik a lapot. Biztosan emlékszel a faforgács lapokra? Natúr bútorlapként emlegetik a hétköznapokban. Amolyan fadarálékból van. A fogalmak megnevezésével van gond sokszor. Bútorlap, forgácslap, farostlemez, mdf, tömör falap, impregnált lapok stb stb. Ember legyen a talpán aki civilként átlátja kapásból.


Az mdf lapok nagyon apró (porszerű) mikro forgácsokból, műgyanta ragasztóval kevert, préselt lapok, melyek nagyon homogén (egyöntetű) lapok. Ezért profin esztergálhatóak, marhatóak, alakíthatóak. Azonban kezelést igényelnek, mert, mint a szivacs beszívják a vizet. ezeket az mdf lapokat festik, váqum fóliázzák stb. Az a mód, ahogyan ezt teszik a gyártók, határozza meg, hogy a továbbiakban, mennyire lesz tartós. általában a 20-25-30 ezer/nm árakat tartalmazó ajtófrontok hosszú élettartalmúak, míg a sorozatgyártott, multi áruházakban található (hű de olcsó) kategória hamar meg fogja adni magát. A drágább, jobb minőségű mdf lapokat tudom ajánlani, azok bírják és nem lesz gond velük.

2010. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!