Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Akinek volt gáz és indukciós...

Akinek volt gáz és indukciós tűzhelye is melyik a jobb?

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gázosnak az az előnye, hogy bármilyen edényt használhatsz hozzá, és ami nem indukcióshoz való edény (mert azok nehezebbek), azok könnyebbek.

Hátránya, hogy nehezebb takarítani, lassabb a főzési idő, nem szép annyira,könnyebben meg lehet vele égetni magad, szénmonoxidmérgezés, gázbevezetés / gázpalack.

Előnye még az olcsóság.



Indukciós: Könnyen beépíthető, esztétikus, sokkal gyorsabb főzési idő, mérgező gázok nélküli.


Hátránya, hogy úgy kell méretezni a hálózatot (kábeleket, megszakítókat...stb.), hogy elbírja azt a teljesítményt.

Továbbá jó tudni, hogy ezek csak speciális, indukciós edényekkel működnek.

Lehet hozzá venni alátétlapot is, amivel minden edény használható, de akkor elveszti fő értelmét.

2023. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Én sosem váltanák vissza gázosra.
2023. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem gáztűzhely van, villanysütő, nyaraláson használtam indukcióst. Én a gázra szavazok, gyors, nem macerás, ugyanúgy tudom szabályozni, ha lezárom, nem éget. A jövő viszont lehet, hogy az indukciósé.
2023. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A lakásunkban indukciós volt, most a házunkban gáz van. Már egy éve itt lakunk, de egyszerűen utálom a gázt! Minden egy örökkévalóságnak tűnik vele az indukcióshoz képest, mellesleg tűzforró minden. Az olyan fazekaim fülei is, amik az indukcióson nem melegedtek át.

Utálom a nyílt lángot és gyerek mellett azt is utálom, hogy a tűzhely gombjait, tekerőit már eléri. Ha konyhacsere lesz, akkor nem kérdés, hogy mennie kell.

Az indukcióst is nehéz volt megszokni, kitapasztalni, de amikor már megvolt, hát ég és föld. Rengeteg időt megspórol.

2023. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem olyan van, ami fele rész indukciós és fele rész gázos. Bánom, hogy csirke voltam és nem váltottam teljesen indukciósra.


Kiszámítható, könnyen tisztítható, haladós, nyáron nem melegszik be, stb.

2023. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jakis válasza:
0%
Az indukciós nem egyenletesen melegíti az edény alját, csak egy sávban. A többrétegű aljú edények szétválnak és ki lehet dobnj őket.
2023. júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!