Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Karácsonyra milyen terítőt...

Karácsonyra milyen terítőt érdemes vásárolni? Pamut, vagy poliészter? És melyiknek mi az előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első közös karácsonyunk a párommal és szeretnék egy szép terítőt vásárolni,hogy gusztusos legyen a teríték. Milyen anyagból készült terítőt kellene választani? Melyiket kell vasalni/nem kell/ lehet?
2023. nov. 8. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz körül a papírból készült textil hatásúak között.
2023. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pamut nem/ kevèsbè èg ha gyertyáznál is.
2023. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Válassz egy alap terítőt valami jól mosható anyagból - érdemes egy színűt keresni, anyagában mintásat - és erre tegyél rá valami futót vagy kisebb, dekor asztalközép terítőt!

Ha összekenitek evés közben a terítőt akkor a mintásat, színeset sokkal nehezebb szépen kitisztítani utána és a következő alkalommal nem is biztos, hogy ugyanazt szeretnéd majd használni. Egy halványzöld vagy fehér nagy terítőn bármilyen alkalmi mintás dekor terítő jól mutat - akár hosszú asztalon csíkban, akár kerek, vagy kisebb szögletes asztalon meg kicsi szögteles/kerek asztalközép.

Ilyenkor lehet a dekor terítő tüll, papír, bármi, és nem csak karácsonyi, de más alkalmi terítő is könnyen variálható.

Nekem ilyesmi terítőim vannak alapnak többféle színben (fehér, vajszín, bordó, halvány zöld:

[link]

Erre szoktam mindig másféle dekorterítőt feltenni.

2023. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a terítőn múlik, nagyon szép dekoraciok vannak már. De a legegyszerűbb ha feheret veszel mert barmilyen szinű dekort tudsz venni hozzá (piros, barna, zolt, kék) és tudod fehéríteni ha zsíros lesz.

[link]

Szerintem a tiszta pamut koszolodik a legkönnyebben, bar feheritovel valoszinu kijon. Már lehet kapni vegyes, pamut polieszter vagy tiszta poliésztert is amin nem látszik hogy műanyag lenne (nem az a csúnya fényes) es konnyebb tisztítani. Nekem van 2 folyadéklepergető is, amin van bevonat. Zsíros pacák ellen ez sem jó, de ha leöntöd valamivel le lehet törölni róla, bár fehérben nem próbáltam.

[link]

Nekem egyik ez a jysk-ben vásárolt vizlepergetős van csak nem fehérben. Lehet jobb minosegut is kapni. A masikat már nem tudom hol vettem de az vastagabb, könnyebben tisztíthatóbb mint ez, pedig az sem fehér. Mondjuk nem is volt olcsó.

Ha szép az asztal akkor le se kell takarni, elég csak ünnepi tányéralátéteket es egy adventi gyertyával, esetleg hozza illő edeny alátéttel.

nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!