Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lányok, volt olyan,hogy...

Lányok, volt olyan,hogy összeköltözésnél sok mindenben édesanyátokat/nagymamátokat utánoztátok például dekoráció vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 éve költöztem el otthonról, és azt vettem észre magamon,hogy sok dolgot úgy szeretnék csinálni,ahogy nagymamámtól láttam, sőt vannak olyan használati tárgyak is,amiből ugyan olyat vásároltam,mint amit otthon megszoktam. Ez mitől alakulhatott ki bennem? Most az ünnepi dolgokat is hasonlóan szeretném megcsinálni,mint amilyen otthon volt ( piramis az ablakba, szép teríték, sőt még a gömbös karácsonyi lógót is úgy csináltam,mint amilyen a nagyszülői házban volt. Tetszenek ezek a dolgok,nem érzem "majmolásnak". Lehet,hogy így próbálok egy kis emléket csempészni az otthoni dolgokból?Egyébként,még mindig nem szoktam meg,hogy nem élek otthon, és folyton hazavágyom.
nov. 8. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenkinél ez van csak kérdés mikor jön rá és mennyi dologban csinálja azt amit otthonról hozott - de esetleg pont nem is akarta hogy ilyen legyen.

Ez a lényege annak, hogy mennyire fontosak a gyerek növekedése során tapasztalt környezet, szokások, miket lát, él át a családdal, mert ezek alakítják őt is meg sokban a személyiségét is.

A felnőtté válás során tapasztalunk meg más lehetőségeket is és utána tudatosan tudunk már esetleg mást csinálni.

Nekünk pl. mindig rossz volt a karácsonyunk gyerekkoromban, ezért szánt szándékkal kellett alakítanom már a saját családomban, hogy ne olyan legyen. Ugyanakkor eleinte én is feltettem a fára a szaloncukrokat ahogy tanultam - később láttam máshol, hogy mennyivel praktikusabb, ha csak mellé van téve egy tálban. Azóta már így csinálom.

nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!