Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van olyan tűzoltókészülék...

Van olyan tűzoltókészülék otthonra, ami legalább 10 évig hiteles/használható marad?

Figyelt kérdés

dec. 12. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem otthonra senkit nem érdekel, hogy hiteles-e.

Elvileg a töltet 20 évnél nem lehet régebbi.

Szóval ha új készüléket veszel, 10 évig simán bírnia kell, ha nem valami dohos nedves helyen tartod.

dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak leteszed a sarokba, akkor pár év alatt tömörödik annyit a tűzoltópor benne, hogy tűz esetén nem tudod használni. Negyedévenként kell a használónak átmozgatni fejre állítva rázogatni, kocogtatni, hogy fellazuljon a por benne. És a gáz képes legyen kihordani. Ha ezt a karbantartást rendszeresen elvégzed, akkor amíg a gáz mérője a zöld sávban van, használható marad. Akár a nyomásálló edény (a hegesztett fémpalack) 20 éves nyomástartási hitelesítésének lejárta után is.
dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Az előző hozzászólások bizonyítják hogy mekkora hülye vagyok. Mi a fenéért hitelesíttetem évente ezeket a vackokat, és miért büntet a rendőr ha elfelejtem :)

-évente hitelesítik

-5 évente felülvizsgálják

-10 évente nagy javítják a porral oltókat

Már ahol figyelnek erre.

dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as, otthoni felhasználásról volt szó. A kutyát se érdekli, milyen poroltód van otthon. Még amúgy sem a rendőr büntet érte.
dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Idézek a kérdésből: "ami legalább 10 évig hiteles/használható"

Hiteles otthon is csak akkor marad ha hitelesítik. Értem én hogy otthonra de lépcsőházakban is ezeket látom. Hitelesítés velejárója hogy aki a hologramos matricát ráteszi az a nevét adja ahhoz hogy átvizsgálta és működőképesnek ítélte a készüléket, tehát megvan benne a nyomás és hallhatóan folyik benne a por. Elkeserítelek, mivel nálunk kamionokon van a porral oltó ezért ha nem hiteles akkor a rendőr büntet érte, és nem csak magyarországon nézik. Azért elképzelheted hogy 20 db kamionon van 40 db 6 kg-os ABC poroltó hogy az mennyi szopás végig hitelesítetni, és nagy arányban be vannak tapadva egy év után.

dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!