Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ikea Malm, ágyneműtartós...

Ikea Malm, ágyneműtartós ágyhoz hasonló kialakítású ágyat keresek, csak tömör fából/ min 260 kg-s teherbírással. Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Édesapámnak keresek ágyat, aki jelenleg 140 kiló felett van. Édesanyám és a kutyák (2 vizsla) mellé/miatt van szükség a legalább 260 kg-s terhelhetőségre, de jobban bíznék az ágyban, ha nem a minimumon lenne. A pakolhatóság miatt örülnének az ágyneműtartónak, a terhelhetőség miatt pedig a nem lábakkal megszerelt ágylapoknak, hanem teli, földig érő ágykeret lapoknak. Szín, márka nem lényeg, méretből csakis 180x200-s ágy jöhet szóba. Nagyjából 150ezret szánok rá, nagyon esetleg 200ezer forintot. Asztalosokat is nézegettem már, de mindenkitől árajánlatot kell kérni, gondoltam előbb körülnézek a piacon, hátha van készen olyan ágy, ami megfelel az igényeiknek. (Mielőtt bárki megjelenik ezzel, édesapám már fogyózik, de ez egy lassú folyamat, a következő 2-3 évre mindenképp a leírt ágyra lenne szükségük.)

jan. 5. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem rábeszélni akarlak, de mi rákérdeztünk az ikeában hasonló okokból: az ottani ágyakat/matracokat 150 kg-mal terhelik tesztelésnél, szóval elvileg bírnia kellene apukádat is.

Random bútorboltokban ennél csak rosszabb terhelhetőséget láttam.


(Még opció lehet a kontinentális ágy, azok masszívabbak, ellenben a matrac nem cserélhető.)

jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Malm ágyunk van-nem súly miatt-anno néztem fából, kapaszkodj: 700eFt-tól indulnak és nincs benne a matrac ár és legalább negyed év mire elkészítik.


Ennyit nem ér egy ágy....

jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*Malm ágyunk van-magas hátfalas fehér-mert hogy kétféle tipusban árulják, az alacsony hátfalas nem szép.


A legjobb ágyrácsot válaszd hozzá és ne az IKEA-ból válassz hozzá matracot.


Amit az IKEA honlapján látsz ágy ár, az nem tartalmaz matracot. Tehát azt rá kell számolni.


Min. 300eFt körül lesz a vége-ha normálisan akarod megoldani.

jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én bútorokat készítek, a saját ágyunkat úgy csináltam meg bútorlapból, hogy az oldalak alá vannak támasztva lábbal, tehát a terhelés a padlóra hat, amin az ágyrács felfekszik, az ragasztva van és a középső merevítőnek is van egy alátámasztása, nem tud leszakadni. Nem számoltam ki, de bútorlapból annyi körül ki lehet hozni, amit írtál. Főleg ha jó olyan ágyneműtartó, hogy az ágy alól ki lehet húzni kerekeken guruló különálló dobozokat. Mondjuk két oldalra egy-egy 180x80cm körülit. Felnyílósra kicsit bonyolultabb megcsinálni.
jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

150-200-ért nem fogsz matracos ágyat találni, eleve magában a matrac ennyi 180-as (vagy 2x90-es) méretben, és akkor még egy olcsóbb, kevésbé tartós modellt választottál.


Amit ennyiért találsz, azok a klasszikus kárpitos franciaágyak. Itt a merevfalú ágykeret, a nagyméretű ágyneműtartó adott, tehát a kívánalmaknak megfelel. Amit választanod kell, az ideális esetben zsákrugós, kompromisszummal erősített bonnel rugós verzió (ez matracra is igaz lenne egyébként, zsákrugósat szoktak ajánlani nagyobb testsúlyra).

Hátrány, hogy mivel ezek logikusan egybe vannak építve, nem forgatható, mint egy matrac, és ha kifekszi, akkor az egész ágy kuka - ekkora igénybevétellel 5-6 évnél hosszabb élettartamra semmiképp se számolj.

De a megfelelő rugózásnál általában ezeknél is 140-150 kg a terhelhetőség oldalanként hivatalosan (olcsóbb verzióknál max 100).

jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A marketplace-en vannak használtbútorosok, akiknél gyakran van tömörfa franciaágy. A mi környékünkön is van egy, szerintem kimondottan ágyakkal foglalkozik. Ezeknél persze nincs hivatalos teherbírási adat, de egy 3 cm-es, tölgyből vagy ragasztott fenyőből készült ágy, amit nem kétarasznyi széles deszkákból eszkábáltak, hanem földig érő táblákból, már csak ki kéne bírnia a strapát. Általában van hozzá matrac is, ami nem néz ki gusztustalanul, egyébként meg bírja, ameddig bírja. Gondolom egy ilyen ágyba olyan rácsot is tesznek, ami szintén erős. Ha esetleg nem, még mindig olcsóbb egy ágyrácsot újonnan beszerezni, mint egy egész ágyat. Az ágyneműtartóról viszont lehet, hogy le kell mondani, mert nagy szerencse kell hozzá, hogy használtan olyat találj, ami abszolút mindenben passzol az elképzelésekhez.
jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán bírja. Jobb minőségű ágyrácsot kell venni.
jan. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!