Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Meg szabad venni a kacsatoll...

Meg szabad venni a kacsatoll párnát, vagy csak pehely ajánlott? Kérlek írjátok le a toll vagy pehelypárna vásárlással kapcsolatos tapasztalataitokat.

Figyelt kérdés

Tollpárnákat nézegettem a J**kben (a műszálasokból elegem lett), egész jókat lehet kapni 10eFt alatt, viszont a kacsatollat egy az egyben ki tudtam tapogatni a huzaton keresztül. Nem lesz kényelmetlen, nem fog a toll gerince nyomni, vagy a vége szúrni?


Nézegettem pehelypárnákat is, azoknak a tapintása egy álom, de 25eFt - 35eFt között vannak.


Kérlek írjátok le a toll vagy pehelypárna vásárlással kapcsolatos tapasztalataitokat.


Fiatalkoromban otthon mindig pehely nagypárnáink voltak, hihetetlen jól aludtam a fejem alatt egy ilyennel, szeretnék újra tollat.


jan. 28. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Komlyan pár ezer forinton v ergődsz egy évtizedekre vásárolt termék esetén? Mikor tudod, hogy melyik tetszik jobban? Wow.
jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, neked a 25eFt különbség egy sörözés ára, nekem egy negyedhavi lakbér a minimálbéremből. Meg kell gondolnom minden forint helyét. Gyorsan ítélsz.
jan. 28. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha kenyérre kell, akkor azon kéne ennyit agyalni, hogyan teremtsd meg magadnak az anyagi biztonságot...
jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy az eredeti témához szóltál hozzá. Jó éjt ismét anyu mellett, reméljük ma nem fáj a feje, és lesz kistestvéred. Senkiházi szardarab.
jan. 28. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a kétféle terméket, de a különbség a pehely és a toll között jelentős.

Ezen a linken van egy jó kép ami megmutatja: [link]

A tollpárnában az egész kacsatoll benne van. Nyilván a puhább tollai, nem a hosszabb, erősebbek. A pehelypárna viszont csak a tollak tövében levő apró szálakat tartalmazza. Emiatt sokkal drágább, hiszen ugyanannyi kacsatollból amiből 1 pehelypárna összejön, lehet hogy 4-5 tollpárnát is el tudnak készíteni és kevesebb munkával, hisz nem kell a pelyhet leszedni.

A pehely felel a hőszigetelésért, a toll meg a külső védelemért, a szél, víz ellen, más a szerkezetük. Mint amikor megfogsz egy farmert meg egy kötött pamut sapkát. Mindkettő gyapotból van, de a farmer pont erős kell legyen, a sapka meg bolyhos, meleg, hogy bent tartsa a levegőt.

jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Párnába kevertèk règen a tollat ès pelyhet. A toll vègèt szokás felhasználni, illetve a tollfosztáskor leszedtèk a tollról a vadtag szár rèszt, mert az bök.

A paplanokba is sokszor vegyesen van, 90/10; 80/20 ez a pehely ès toll arányát jelöli.

A pehely meleg, a párnába kevèsbè kell, ezèrt inkább a tollat rakjàk. Ugyanakkor a pelyhet összenyomorgatod, idövel lapul, nem lesz olyan puha, ezèrt kell az erősebb, de kevèsbè meleg toll is.

jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 vagyok. Javaslom a rèszleteket is olvasd, mert a honlapon nèzve a pehelypárnába toll is van, csak a felső rètegbe raknak pelyhet. Kèrddès, hogy ez a külön rèteg, meddig marad álompuha neked. Règen nem így töltöttèk a párnákat. Vannak toll/ pehely mosók, akik a règit új anginba töltik. Vegyèl règi nem penèszes dunyhát, ès csináltass új párnákat.

Az àltalad említett nagy cèg is a túlárazásról híres, nem a minősègről.

jan. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Ma elmentem újra a boltba, megtapogattam a sima kacsatoll párnát. Hát, abban nem az a kis pelyhes toll van, hanem az a nagyobb féle, aminek a gerincvastagsága 1,5-2mm is lehet.


Jó eséllyel maradok a Beito pehelypárnánál, ez volt az egyetlen, aminek a belső részében nem poliészter van.


[link]


Igazából ez sem 100% pehely, a belső mag toll, és csak a külseje pehely, de ez volt a legjobb tapintású.

A sima kacsatoll párnának a külső része kacsatoll, a belseje poliészter.


A túlárazás dologra visszatéve, most állítólag 60-80% leárazás van párnákra, paplanokra, de kb. 1 hónapja rendes áron volt ugyanez a párna 25eFt :) Érdekes, hogy akcióban 33,5eFt. :)

Jó eséllyel ellátogatok egy nem multicéges ágynemű boltba is.

jan. 30. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Keress a neten gyártót, ès csak pontos leírás utàn vegyèl. A jól töltött párna jó lesz. A tollnál a szárat nem rakják bele csak a toll tetejèt, illetve a fosztást

[link]

Ennek jó a leírása, ès gyártó. Keress forgalmazót, kèrdezz tőlük.

jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!