Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Képkeretbe üveg vagy plexi?

Képkeretbe üveg vagy plexi?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam, de nem tudom eldönteni. Állítólag az üveg törékeny, dehát az ember felrakja a falra és évekig ott van, mitől törne el?

A plexi nem töltődik fel sztatikusan?

Kb. A3-as képről lenne szó, és készíttetném a keretet.


márc. 16. 06:58
A kérdező szavazást indított:
üveg
plexi
egyik sem rosszabb, mint a másik
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

"Állítólag az üveg törékeny" - LOL.

Amúgy persze, az, én akkor is azt választanám. A plexi opálosodhat. (És karcolódhat is, persze ez kb. Annyira valószínű, mint a törés.)

márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Üveg. Nem kell kemény dolgokkal dobálózni és örök élet.
márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A plexi könnyebb (ha laza a fal, vagy gyenge a keret, nagyobb méretű képnél lehet ez is szempont), és az is szép marad évekig. De pl. kiállításokra is egyszerűbb plexis képeket vinni, mert könnyebb és kevésbé balesetveszélyes. Viszonyt igen, sztatikus, tehát szén vagy porpasztell festményt ne rakj mögé, mert ráragadhat. Egy darab A3-as képnél, ha nem fociznak a szobában kisgyerekek, akkor teljesen oké az üveg.
márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy északi tegezős boltból vannak kereteim. Egyik sem tökéletesen sík. És az egyik fajta plexije annyira csillgok, hogy sehonnan nem lehet lápni a képet.

Üveggel soha nem volt gondom.

márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktatok a lakásban dobálózni, akkor üveg.
márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Üveg
márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!